CHIRURGIA
STOMATOLOGICZNA

Leczenie chirurgiczne
w Exacto Stomatologia

Chirurgia stomatologiczna

Zadaniem chirurgii stomatologicznej jest operacyjne leczenie jamy ustnej i jej okolic. Zabiegi chirurgiczne kierujemy do pacjentów, którzy potrzebują ekstrakcji zęba, resekcji korzenia, czy też usunięcia torbieli. Wielu pacjentów reaguje strachem na konieczność leczenia chirurgicznego, jednak szybko okazuje się, że niepotrzebnie.

Nasi chirurdzy stomatologiczni posiadają odpowiednie przygotowanie ogólnochirurgiczne oraz bogate doświadczenie w wykonywaniu różnorodnych zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy ustnej, szczęki i żuchwy. Dzięki temu z sukcesami wykonują nawet najbardziej skomplikowane zabiegi, a nasi pacjenci mogą czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie mając pewność, że każdy zabieg jest przeprowadzony w sposób zgodny z najwyższymi standardami medycyny.

Chirurgia stomatologiczna
w Exacto

W naszej klinice wszystkie zabiegi w dziedzinie chirurgii stomatologicznej są przeprowadzane przy użyciu nowoczesnych i nieinwazyjnych metod znieczulenia. Każdorazowo precyzyjnie dostosowujemy dawkę znieczulenia, zapewniając pacjentowi maksymalny komfort podczas wizyty. W trakcie zabiegów stosujemy również zaawansowany i nowoczesny sprzęt oraz innowacyjne metody, dzięki czemu wszystkie zabiegi chirurgiczne są bezpieczne dla naszych pacjentów.

Zabiegi chirurgiczne w Exacto są przeprowadzane przy maksymalnym poziomie komfortu pacjenta.

W Exacto przeprowadzamy specjalistyczne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, wśród których znajdują się:

ekstrakcja zęba stałego

odbudowa kości przed zabiegami implantacji

ekstrakcja zęba zatrzymanego

resekcja wierzchołka korzenia z wypełnieniem wstecznym

usunięcie torbieli

zamknięcie zatoki

Ekstrakcja zęba

Ekstrakcja zęba stałego polega na usunięciu całego zęba z jego zębodołu. Zabieg ten może być konieczny z różnych powodów, takich jak zaawansowana próchnica, nieodwracalne uszkodzenie zęba, infekcja, czy konieczność usunięcia zęba w ramach leczenia ortodontycznego. W niektórych przypadkach konieczna może być ekstrakcja zęba zatrzymanego, czyli usunięcie zęba, który nie wyrósł w jamie ustnej w sposób typowy, lecz pozostał zatrzymany w kości szczęki lub żuchwy.

Jak przeprowadzamy zabieg usunięcia zatrzymanego zęba w Exacto?

Usunięcie takiego zęba jest bardzo ważne, ponieważ może powodować u pacjenta ból, infekcje i uszkodzenia sąsiednich zębów.

1

Dezynfekcja

Pacjent przepłukuje jamę ustną płynem o działaniu antyseptycznym.

2

Znieczulenie

Podajemy znieczulenie w odpowiedniej dawce, tak aby Pacjent czuł się komfortowo zarówno w trakcie jak i po zabiegu.

3

Ząb zatrzymany

W przypadku zęba zatrzymanego całkowicie przy pomocy specjalistycznych narzędzi mikrochirurgicznych wykonujemy nacięcie dziąsła w celu odsłonięcia zęba. Niekiedy konieczne jest podzielenia zęba na kawałki w celu przeprowadzenia zabiegu w sposób najmniej inwazyjny.

4

Ekstrakcja

Gdy ząb lub jego części są odpowiednio rozluźnione, usuwamy
je z jamy ustnej przy pomocą specjalistycznych dźwigni i kleszczy chirurgicznych.

5

Oczyszczanie

Dokładnie oczyszczamy obszar po usunięciu zęba.

6

Opatrunek

Zakładamy opatrunek i szwy, aby zabezpieczyć miejsce ekstrakcji.

7

Opieka pooperacyjna

Każdorazowo przekazujemy pacjentowi szczegółowe instrukcje dotyczące opieki pooperacyjnej.

FAQ

najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Na czym polega resekcja wierzchołka korzenia?

Resekcja wierzchołka korzenia polega na usunięciu zakażonego fragmentu wierzchołka korzenia zęba oraz sąsiedniej tkanki zapalnej
i jest stosowana w przypadkach, gdy tradycyjne leczenie kanałowe nie przyniosło oczekiwanych efektów lub korzeń zęba uległ uszkodzeniu.

Usunięcie torbieli polega na pozbyciu się z jamy ustnej struktury wypełnionej płynem lub masą tkankową. Przeprowadzenie tego zabiegu może być konieczne w przypadkach wystąpienia powikłań związanych z torbielą, wzrostu torbieli, czy też powtarzających się infekcji.

Zamknięcie zatoki to potoczna nazwa dla zamknięcia połączenia
ustno-zatokowego. Niekiedy korzenie zębów, najczęściej trzonowych, tkwią w zatoce szczękowej. Po usunięciu zęba może dojść do połączenia między jamą ustną a zatoką. każdorazowo konieczne jest chirurgiczne zamknięcie takiego połączenia.

Zabieg podnoszenia dna zatoki, tzw. sinus lift stosuje się w celu zwiększenia objętości kości w obszarze szczęki. Procedura ta może być konieczna przed planowanym wszczepieniem implantów, w przypadku zaniku kości w obrębie szczęki W zależności od ilości kości, którą chcemy odbudować możemy wykonać sinus lift metodą zamkniętą przez zębodół lub przy bardziej rozległych zanikach metodą otwartą.

Nie każdy musi usuwać ósemki. Konieczność ich usunięcia zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta oraz oceny stomatologa lub chirurga stomatologicznego. Usunięcie ósemek jest zalecane w przypadkach, gdy rosną one nieprawidłowo, pod kątem, lub jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na ich wyrżnięcie, co powoduje ich zatrzymanie w kości.

W naszej klinice w chirurgii stomatologicznej specjalizują się:

Lekarz dentysta Specjalista Chirurgii Stomatologicznej Założycielka Kliniki Exacto Stomatologia

Chirurgia, implantologia,
kompleksowe plany leczenia

Lekarz dentysta

Chirurgia,
implantologia

Cennik usług

Chirurgia stomatologiczna

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN