BONDING

Bonding w Exacto Stomatologia

Na czym polega bonding?

Bonding to nowoczesna i nieinwazyjna metoda odbudowywania powierzchni zębowych za pomocą nałożenia na nie materiału kompozytowego. Dzięki tej metodzie możliwe jest wyrównanie powierzchni zębów, ujednolicenie ich koloru oraz szybkie naprawienie niewielkich uszkodzeń. W naszej klinice do wykonania bondingu stosujemy wysokiej jakości specjalistyczne materiały. Jednym z nich jest żywica kompozytowa, która występuje w różnych kolorach, dzięki czemu można ją ławo dopasować do naturalnej barwy zęba.

Szybko i skutecznie

Bonding w naszym wykonaniu polega na szybkiej i skutecznej odbudowie zębów, naprawy ich uszkodzeń oraz pozbyciu się nieestetycznych przebarwień. To niezwykle szybki i nieinwazyjny sposób poprawy wyglądu zębów, który wykonujemy podczas jednej wizyty. Zadowalająca różnica w wyglądzie uśmiechu dostrzegalna jest natychmiast po zabiegu.

Oczekujesz szybkiego efektu Wow? Chcesz mieć zupełnie nowy uśmiech bez szlifowania zębów? Umów się na zabieg bondingu w Exacto.

Dlaczego warto skorzystać z bondingu?

W wielu przypadkach bonding stanowi świetną alternatywę dla licówek, czy koron zębowych. Bonding jest idealną opcją dla pacjentów oczekujących szybkiego rezultatu leczenia, ponieważ wspaniałe efekty zabiegu widoczne są już od razu po jego zakończeniu. Wśród zalet bondingu są również:

większa estetyka uśmiechu i znaczna poprawa wyglądu zębów

bezbolesność całego zabiegu

natychmiastowy efekt — zabieg wykonujemy podczas jednej wizyty. pacjent może od razu cieszyć się poprawionym uśmiechem!

minimalna inwazyjność, gdyż zabieg bondingu nie wymaga usuwania zdrowej tkanki zęba

większa przystępność cenowa

możliwość stosowania również u młodszych pacjentów

Zabieg bondingu w Exacto
krok po kroku

1

Przed zabiegiem bondingu przeprowadzamy dokładne badanie jamy ustnej i poznajemy oczekiwania pacjenta. W przypadku bondingu pełnego łuku zębowego pobieramy wyciski lub wykonujemy skany jamy ustnej w celu dokładnego zaplanowania nowego uśmiechu.

2

Następnie nakładamy na powierzchnię zęba specjalistyczny środek wiążący, zwany adhezją, który pomaga utrzymać kompozyt na miejscu.

3

Aplikujemy warstwę kompozytu na ząb i modelujemy go, aby uzyskać odpowiedni kształt i wygląd. Dzięki użyciu wysokiej klasy kompozytu, możemy bardzo precyzyjnie wymodelować ząb, a efekty zabiegu są trwałe. W kolejnym kroku utwardzamy kompozyt, używając do tego celu nowoczesnej i specjalistycznej lampy UV, która utwardza materiał, zapewniając mu niezwykłą trwałość i wytrzymałość.

4

Po utwardzeniu kompozytu dokładnie sprawdzamy i oceniamy dopasowanie i wygląd nowego zęba. Cały proces może zająć od kilkudziesięciu minut do kilku godzin, w zależności od złożoności zabiegu i liczby zębów, które wymagają bondingu. Koszt bondingu w naszej klinice rozpoczyna się od 700 zł.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania bondingu?

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest obecność zmian próchnicowych, choroby dziąseł oraz przyzębia, dlatego też, przed wykonaniem bondingu, należy przejść leczenie zachowawcze. Bonding nie jest również zalecany u osób, które noszą aparat ortodontyczny, a także cierpią na bruksizm.

Trwałość efektów bondingu może różnić się w zależności od wielu czynników, w tym od indywidualnych warunków jamy ustnej, stylu życia pacjenta oraz staranności podczas pielęgnacji jamy ustnej. Efekty bondingu mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu lat, natomiast kluczowe jest odpowiednie dbanie o zęby oraz regularne kontrole u dentysty, aby zapewnić jak najdłuższą trwałość i estetykę efektów.

Po wykonaniu bondingu ważne jest odpowiednie dbanie o zęby, aby utrzymać ich zdrowie i trwałość efektów zabiegu. Najważniejsza jest regularna higiena jamy ustnej oraz systematyczne wizyty kontrolne u lekarza dentysty.

Wybielanie zębów po bondingu nie jest możliwe, gdyż kompozyt niestety nie może być wybielany tak samo jak naturalne zęby.
Jeśli po wybielaniu zębów zaobserwujesz, że kompozyt pozostaje widoczny jako ciemniejsza plama, może to oznaczać potrzebę wymiany wypełnienia na nowe, dopasowane do nowego koloru uzyskanego po zabiegu wybielania. W takim przypadku warto skonsultować się z dentystą, który może zaproponować odpowiednie rozwiązanie.

W naszej klinice w bondigu specjalizują się:

Lekarz dentysta
doktor nauk medycznych

Leczenie zachowawcze,
endodoncja, protetyka

Lekarz dentysta
Założyciel Kliniki Exacto Stomatologia

Protetyka, ortodoncja, implantologia, kompleksowe plany leczenia

Lekarz dentysta

Leczenie zachowawcze,
endodoncja, protetyka

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN