LECZENIE
ZACHOWAWCZE

Stomatologia zachowawcza
w Exacto Stomatologia

Na czym polega stomatologia zachowawcza?

Zadaniem stomatologii zachowawczej jest w głównej mierze eliminacja próchnicy. W naszym wykonaniu leczenie zachowawcze polega na odtworzeniu naturalnej morfologii zęba, szczelności wypełnień, ich wysokiej estetyce oraz trwałości. Plomby – bo o nich najszczęściej mowa w przypadku leczenia zachowawczego, muszą idealnie komponować się z naturalnymi tkankami zębów. Ogromną rolę odgrywa również szczelność i kształt wypełnień. Muszą one idealnie pasować w zgryzie, tak aby ułatwiały jedzenie pokarmów i wzajemne kontakty między zębami były prawidłowe.

Dzięki nowoczesnym metodom leczenia i spersonalizowanemu podejściu do każdego pacjenta, jesteśmy w stanie zaoferować wypełnienia, które pozwolą cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Piękne i trwałe wypełnienia w Exacto

Próchnicy nie wolno ignorować.
Z czasem może prowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia jamy ustnej oraz ogólnego stanu zdrowia człowieka. Nieleczona próchnica może stopniowo prowadzić do większego uszkodzenia zęba oraz rozwoju infekcji
i stanów zapalnych.

Zalety leczenia próchnicy w naszej klinice:

W Exacto kładziemy szczególny nacisk na wczesne leczenie próchnicy, ponieważ wiemy, że jest ono kluczowe dla zabezpieczenia tkanek własnych i utrzymania zębów w dobrej kondycji przez długie lata.

precyzja pracy w powiększeniu

wykorzystanie materiałów kompozytowych nowej generacji

naturalny, biologiczny wygląd wypełnień

na wczesnym etapie - ograniczenie kosztów leczenia

poprawa jakości życia

W naszej klinice stawiamy na opiekę stomatologiczną opartą na nowoczesnych technologiach, precyzji pracy i spersonalizowanym podejściu do każdego pacjenta.

Zajmując się leczeniem próchnicy mamy świadomość odpowiedzialności, jaka idze za prawidłowo przeprowadzoną procedurą. Zatrzymanie próchnicy to podstawowy, ale bardzo ważny problem.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie zachowawcze w Exacto?

  • precyzja i dokładność w odtwarzaniu anatomicznego kształtu i naturalnej morfologii zębów.
  • w naszej klinice wykorzystujemy nowoczesne technologie, dzięki czemu proces leczenia jest skuteczny i szybki.
  • pracujemy wyłącznie z użyciem nowoczesnych materiałów kompozytowych nowej generacji, które posiadają bardzo wysokie parametry, jeśli chodzi o wytrzymałość,
    trwałość i twardość.
  • stosujemy wypełnienia światłoutwardzalne wysokoestetyczne.
    nasz zespół to wyjątkowo zaangażowani i wykwalifikowani lekarze, którzy posiadają długoletnie doświadczenie.
  • komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentów to nasz priorytet.

Każdy zabieg w Exacto rozpoczynamy od dokładnego wywiadu z pacjentem, który pozwala nam na jak najlepsze dobranie strategii leczenia

Następnie przeprowadzamy kompleksową diagnostykę, która obejmuje badania obrazowe a także inne badania diagnostyczne.

Podczas samego zabiegu leczenia próchnicy, najpierw usuwamy zmienione próchnicowo tkanki zęba, a następnie odbudowujemy ubytek przy użyciu nowoczesnych materiałów kompozytowych. Posiadają one doskonałe parametry jeśli chodzi o ścieranie, trwałość, kolor i działanie mechaniczne. Zabiegi, które wykonują nasi lekarze są minimalnie inwazyjne i mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym, aby zapewnić Pacjentowi pełny komfort.

Koszt leczenia próchnicy zależy od wielu czynników, takich jak rozległość ubytku czy też rodzaju użytego materiału wypełniającego. W naszej klinice koszty leczenia zachowawczego wahają się od 300 do 550 zł.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Czy po zabiegu mogą pojawić się jakieś komplikacje?

Komplikacje po zabiegu leczenia próchnicy w naszym wykonaniu zdarzają się niezwykle rzadko. W jakimkolwiek przypadku niepokojących objawów prosimy o kontakt z rejestracją. Zawsze pomożemy!

Tak, podczas zabiegu leczenia próchnicy każdorazowo stosowane jest znieczulenie miejscowe. Znieczulenie jest stosowane w celu minimalizacji dyskomfortu pacjenta podczas usuwania zmienionej próchnicowo tkanki zęba oraz przy odbudowie ubytku.

Czas trwania wizyty zależy od wielu czynników, w tym od rozległości próchnicy oraz od indywidualnych potrzeb Pacjenta. Standardowo wizyta może trwać od 30 minut do 1 godziny.

W naszej klinice w stomatologii zachowawczej specjalizują się:

Lekarz dentysta

 

Leczenie zachowawcze, endodoncja, stomatologia dziecięca

Lekarz dentysta

 

Leczenie zachowawcze, endodoncja, protetyka

Lekarz dentysta
doktor nauk medycznych

Leczenie zachowawcze, endodoncja, protetyka

Cennik

Stomatologia zachowawcza

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN