TWÓJ NOWY, PIEKNY UŚMIECH
W JEDEN DZIEŃ

Uśmiech w jeden dzień
w Exacto Stomatologia

Uśmiech w jeden dzień, czy to możliwe?

Myśląc o nowym uśmiechu najczęściej wydaje się, że wiąże się to ze skomplikowanym i długotrwałym leczeniem. Dziś technologia i własne laboratorium protetyczne, które są dostępne w Exacto pozwalają nam ten proces skrócić naprawdę do jednego dnia. Dotyczy to mnogich braków zębowych a także osób które całkowicie utraciły własne uzębienie.
Osoby, które na co dzień borykają się z dyskomfortem związanym z tradycyjną protezą, w ciągu jednego dnia mogą ponownie cieszyć się komfortem jedzenia, gryzienia ulubionych pokarmów i uśmiechać się serdecznie w gronie bliskich i znajomych.

Czym jest uśmiech w jeden dzień?

Uśmiech w jeden dzień to nowoczesny algorytm postępowania i przywracania pięknego uśmiechu w oparciu o implanty w wyjątkowo krótkim czasie. Dzięki zaawansowanym technologiom możemy zaplanować precyzyjnie wszczepienie implantów oraz przygotować i oddać pacjentowi pracę protetyczną w ciągu 1 dnia. Wymaga to współpracy chirurga, protetyka oraz technika, a także odpowiedniego zaplecza i sprawdzonych procedur. Dysponując takim zapleczem możemy zapewnić naszym pacjentom przewidywalne i bezpieczne leczenie.

Zakochaj się w swoim nowym,
pięknym uśmiechu!

1. Natychmiastowe efekty

Tradycyjne metody odzyskiwania pięknego uśmiechu często wymagają wielu wizyt oraz długiego okresu oczekiwania na same efekty leczenia. Jednodniowa terapia eliminuje tę konieczność, pozwalając pacjentom cieszyć się nową jakością uśmiechu natychmiast po zakończeniu procedury.

2. Wygodne rozwiązanie

Dla wielu osób wizyty u dentysty są koniecznością wielu wizyt, ze zmianą rytmu codziennego życia oraz mogą nadal wywoływać stres. Nasze rozwiązanie w formie leczenia jednoseansowego zmniejsza ten dyskomfort, ponieważ wszystkie niezbędne procedury mogą zostać wykonane w jednym dniu, eliminując konieczność wielokrotnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

3. Pełnołukowe odbudowy na implantach

W tradycyjnych metodach odbudowy zębów często stosuje się protezy ruchome lub częściowe, które mogą być niewygodne i wymagają stałego dopasowywania. Pełnołukowe odbudowy wykonane na implantach oferują trwałe i stabilne rozwiązanie, które wygląda i zachowuje się niemalże jak naturalne zęby.

4. Natychmiastowa poprawa jakości życia

Osoby które nie dysponują już większą ilością własnych zębów maja tego świadmośc, ale brak szczególnie kilku zębów może wywoływać duży dyskomfort. Ograniczać codzienne czynności, takie jak komfortowe jedzenie, żucie pokarmów czy mówienie. Dzięki podejściu – uśmiech w jeden dzień opartym na pełnołukowych odbudowach na implantach, pacjenci odzyskują pewność siebie i komfort, z dnia na dzień. Po samym zabiegu należy dbać o swoje nowe zęby i oczywiście zgłaszać się na wizyty kontrolne. Jednak z dnia na dzień w życiu naszych Pacjentów zmienia się niemal wszystko. 

Jeden dzień –
Nowa jakość życia!

Jak przebiega sama procedura?

1

Konsultacja i planowanie

Pierwszym krokiem jest dokładna ocena stanu jamy ustnej oraz rozmowa z pacjentem w celu ustalenia jego oczekiwań i preferencji.  Na tym etapie wykonujemy również niezbędną diagnostykę obrazową aby dokładnie zaplanować zabieg i wygląd nowego uśmiechu. Na podstawie tych informacji opracowywany jest spersonalizowany plan leczenia, który jest omawiany z pacjentem przed rozpoczęciem leczenia.

2

Przygotowanie do zabiegu

W pierwszym etapie usuwane są ewentualne pozostałości zębów, uzębienie resztkowe i przygotowywane są tkanki – zarówno z poziomu kości jaki i tkanek miękkich do wszczepienia implantów.
 

3

Wszczepienie implantów

Następnie przystępujemy do precyzyjnych zabiegów wszczepienia implantów w odpowiednie miejsca w szczęce lub żuchwie. Zawsze pozycja i dobór implantów do warunków anatomicznych u pacjenta jest kwestią do której przykładamy szczególną uwagę. Jest to szczególnie ważny element dla powodzenia całego procesu.

4

Odbudowa protetyczna

Po wszczepieniu implantów w naszym laboratorium mamy już przygotowane tymczasowe pełnołukowe odbudowy, które trafiają do jamy ustnej Pacjenta. To właśnie jakość ich wykonania i trwałość zapewniają natychmiastową estetykę oraz funkcjonalność.

5

Jak dbać o nowy uśmiech?

Po zakończeniu procedury, na koniec dnia nasz pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o nowy uśmiech, aby mógł cieszyć się nim przez wiele lat. Zawsze po wizycie jesteśmy do dyspozycji naszych pacjentów w razie wszelkich pytań.

Odbudowa ostateczna

Pacjent opuszcza naszą klinikę z nowym w pełni funkcjonalnym uśmiechem, jednak po implantacji i oddaniu pracy tymczasowej organizm potrzebuje czasu, aby zaadaptować się biologicznie do nowych warunków zgryzowych. Po wgojeniu implantów i ustabilizowaniu się tkanki kostnej, wykonujemy jedynie pracę ostateczną, którą zastępujemy wcześniej oddaną pracę tymczasową.

Następnie umawiamy cykliczne wizyty kontrolne, przekazujemy paszport implantologiczny i celebrujemy nowy uśmiech.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i rozpocząć drogę do wymarzonego uśmiechu, właśnie w zaledwie jeden dzień!

Od dawien dawna procedury pełnej odbudowy uśmiechu wymagały wielu wizyt, czasu, licznych poprawek dopasowujących uśmiech do warunków zgryzowych. Dziś dzięki technologii cyfrowej, diagnostyce, dostępności naszego laboratorium i wiedzy i doświadczeniu naszych lekarzy wszystkie procedury możemy wykonać jednego dnia.

Tylko osoby, które mają problem z mnogimi brakami wiedzą jak nieprzyjemne jest funkcjonowanie z protezą, bądź licznymi mostami i koronami. Dlatego jeśli marzysz o komforcie jedzenia i pięknym uśmiechu, który odmieni Twoje życie, nasze podejście do procedury uśmiech w jeden dzień z pełnołukowymi odbudowami na implantach może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Czy procedura uśmiechu w jeden dzień jest odpowiednia dla wszystkich Pacjentów, czy istnieją określone kryteria kwalifikacyjne?

Procedura uśmiechu w jeden dzień jest odpowiednia dla większości naszych Pacjentów, jednak istnieją pewne kryteria kwalifikacyjne, które muszą zostać spełnione. Przed rozpoczęciem leczenia dokładnie oceniamy stan jamy ustnej każdego Pacjenta, jego oczekiwania i przedstawiamy plan działania. Zawsze dobieramy najlepsze rozwiązanie do każdego przypadku, cenimy indywidualne podejście.

Cały proces, od konsultacji po finalną odbudowę protetyczną zaprojektowany jest tak, aby wykonać nowy uśmiech faktycznie w ciągu jednego dnia. Także dzięki własnemu laboratorium protetycznemu możemy skrócić czas potrzebny na przygotowanie prac protetycznych i na bieżąco nanosić poprawki. Nasi Pacjenci zawsze wychodzą od nas z uśmiechem. 🙂

Wielu Pacjentów zastanawia się, czy wiek może być przeszkodą w podjęciu decyzji o tym rodzaju leczenia lub czy zabieg zarezerwowany jest dla osób starszych. Wiek zazwyczaj nie jest głównym czynnikiem decyzyjnym, istotniejszy jest stan zdrowia jamy ustnej oraz oczekiwania Pacjenta.

W naszej klinice w odbudowie uśmiechu w jeden dzień specjalizują się;

Lekarz dentysta
Założyciel Kliniki Exacto Stomatologia

Protetyka, ortodoncja, implantologia, kompleksowe plany leczenia

Lekarz dentysta
Specjalista Chirurgii Stomatologicznej
Założycielka Kliniki Exacto Stomatologia

Chirurgia, implantologia, kompleksowe plany leczenia

Cennik usług

Uśmiech w jeden dzień

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN