PROTEZY ZĘBÓW

Protezy zębów
w Exacto Stomatologia

Czym są ruchome uzupełnienia protetyczne

Ruchome uzupełnienia protetyczne, czyli protezy stosujemy w celu zastąpienia brakujących zębów oraz przywrócenia funkcji żucia, estetyki uśmiechu i mowy. W Exacto wykorzystujemy je w przypadku częściowej lub całkowitej utraty zębów w jamie ustnej.Protezy rekomendujemy osobom, które straciły zęby z różnych powodów, takich jak próchnica, choroby przyzębia, urazy czy wady wrodzone. Często wybierają je również osoby starsze, które utraciły swoje zęby w naturalny sposób w wyniku starzenia się.

Odzyskaj pełnię uśmiechu z naszymi dopasowanymi protezami zębowymi!

W Exacto protezy stomatologiczne projektujemy dla każdego pacjenta indywidualnie, aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie, wygodę i funkcjonalność. O ich rodzaju, konstrukcji i odpowiednim użytkowaniu decyduje nasz lekarz stomatolog, który współpracuje z pacjentem, aby jak najbardziej dostosować protezę do jego potrzeb i oczekiwań. W naszej ofercie znajdują się protezy akrylowe, szkieletowe oraz protezy stabilizowane na implantach, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów protetycznych, dzięki czemu mogą służyć naszym pacjentom przez długie lata.

Rodzaje protez zębowych dostępnych w Exacto

1. Proteza akrylowa

Proteza akrylowa jest wykonana głównie z akrylu, który może być dowolnie formowany i dostosowywany do kształtu jamy ustnej pacjenta. W naszej ofercie znajdziecie wiele różnych opcji, wśród których są protezy całkowite, częściowe lub tymczasowe. Nasze protezy akrylowe są niezwykle estetyczne, mogą być również łatwo dostosowane i naprawiane w razie potrzeby. Co więcej, ich dużą zaletą jest stosunkowo szybki czas wykonania oraz ich dostępność dla osób z mniejszym budżetem.

2. Proteza szkieletowa

W naszej ofercie znajduje się również proteza szkieletowa, która zawiera metalowy szkielet pokryty akrylem lub innym materiałem, na którym osadzone są zastępujące zęby. Jej niewątpliwą zaletą jest estetyczny wygląd, który niemal do złudzenia przypomina naturalne zęby pacjenta. Protezy szkieletowe wykonywane w naszej klinice charakteryzują się również niezwykłą trwałością, co zawdzięczamy stosowaniu do ich wykonania wysokiej jakości materiałów protetycznych. Dzięki temu są one również precyzyjnie dopasowane i dostosowane do kształtu i struktury jamy ustnej pacjenta, co zapewnia komfortowe noszenie i lepszą funkcjonalność.

3. Protezy stabilizowane na implantach (protezy Overdenture)

Protezy stabilizowane na implantach to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów , którzy utracili wszystkie zęby. Uzupełnienia te osadzane są na dwóch lub czterech implantach , w zależności od indywidualnych warunków w jamie ustnej pacjenta. Dzięki stabilnemu zamocowaniu na implantach protezy te są niezwykle komfortowe w użytkowaniu a jednocześnie cechują się wysoką estetyką.

Jak wygląda proces
założenia protezy zębowej?

Proces wykonania protezy zębowej obejmuje kilka etapów, które mogą różnić się w zależności od rodzaju protezy i indywidualnych potrzeb pacjenta.

  1. Omawiamy oczekiwania pacjenta i projektujemy indywidualnie dobrany plan leczenia. Nasi lekarze cechują się indywidualnym podejściem i dużym zrozumieniem dla potrzeb każdego pacjenta. Dzięki temu nasi pacjenci czują się wysłuchani a efekty leczenia są zgodne z ich oczekiwaniami.
  2. Pobieramy wyciski lub skanujemy jamę ustną pacjenta. Informacje te posłużą nam do wykonania dokładnego modelu jego zębów. wycisków/ skanów jest szybkim i całkowicie bezbolesnym procesem.
  3. Laboratorium protetyczne wykonuje protezę. W Exacto współpracujemy z doświadczonymi pracowniami, dzięki czemu każdy element protezy jest wykonywany z precyzją oraz przy użyciu najnowocześniejszych materiałów, aby zapewnić idealne dopasowanie i estetykę.
  4. Przymierzamy próbną protezę, kontrolujemy ustawienie zębów, nasze spostrzeżenia przekazujemy do laboratorium protetycznego, które wykonuje ostateczne uzupełnienie.
  5. Przekazujemy pacjentowi wskazówki dotyczące właściwej pielęgnacji protezy.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Jak odpowiednio dbać o protezę?

Podstawą dla zachowania higieny protezy zębowej jest jej każdorazowe dokładne czyszczenie po wyjęciu na noc oraz przechowywanie jej w suchym i szczelnym pojemniku. Zalecane są również regularne kontrole u lekarza dentysty oraz systematyczne przestrzeganie higieny jamy ustnej. Dokładny instruktaż użytkowania oraz dbania o higienę protezy przeprowadzają nasze doświadczone i dyplomowane higienistki stomatologiczne.

Najlepsza proteza zębowa dla każdego pacjenta będzie zależała od jego indywidualnych potrzeb, preferencji, stanu zdrowia jamy ustnej oraz oczekiwań w zakresie wygody, trwałości i estetyki. W Exacto pacjenci są pod tym względem zaopiekowani, ponieważ wybór protezy jest dokładnie omawiany z naszym lekarzem dentystą przed rozpoczęciem leczenia. Dzięki temu pacjenci posiadają pełen pakiet informacji i mogą wybrać protezę najlepszą dla siebie.

Tak, młoda osoba również może nosić protezę zębową, jeśli jej stan zdrowia jamy ustnej wymaga tego typu rozwiązania. Jednakże, w każdym przypadku konieczne jest skonsultowanie się z dentystą lub protetykiem, który przeprowadzi odpowiednią ocenę i pomoże w doborze najlepszego rozwiązania dla danej osoby.

Obecnie, protezy zębowe stałe są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki trwałości mocowania oraz odpowiedniego dopasowania proteza jest stabilna, elastyczna i komfortowa w użytkowaniu.

W naszej klinice w protezach zębowych specjalizują się:

Lekarz dentysta
doktor nauk medycznych

Leczenie zachowawcze,
endodoncja, protetyka

Lekarz dentysta

 

Leczenie zachowawcze,
endodoncja, protetyka

Lekarz dentysta
Założyciel Kliniki Exacto Stomatologia

Protetyka, ortodoncja, implantologia, kompleksowe plany leczenia

Lekarz dentysta
Specjalista Chirurgii Stomatologicznej
Założycielka Kliniki Exacto Stomatologia

Chirurgia, implantologia, kompleksowe plany leczenia

Cennik usług

Protezy zębowe

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN