KORONY I MOSTY

Korony i mosty w Exacto Stomatologia

Czym są korony i mosty?

Korony i mosty to stałe uzupełnienia protetyczne, które stosujemy do odbudowy i przywrócenia estetyki zębów mocno zniszczonych przez próchnicę lub złamanych czy startych. Korony i mosty świetnie sprawdzą się również u osób, które cierpią na braki w uzębieniu. Mocowane są zwykle na oszlifowanych wcześniej zębach, a w przypadku braków zębowych, na implantach. Te rozwiązania protetyczne mają wiele zalet, które sprawiają, że są popularnym wyborem w przypadku uszkodzonych lub brakujących zębów. Dzięki najwyższej jakości stosowanych przez nas koron oraz mostów zęby mogą w pełni odzyskać swoją funkcjonalność i wygląd.

Co zyskujesz decydując się na korony lub most protetyczny w Exacto?

przywrócenie funkcji żucia, co umożliwia komfortowe jedzenie i prawidłowe trawienie pokarmów

poprawę estetyki uśmiechu

trwałość leczenia — korony i mosty są wykonywane z takich materiałów jak ceramika, co sprawia, że są wyjątkowo wytrzymałe i mogą służyć przez wiele lat

odbudowę struktury zęba

stabilizację sąsiednich zębów

szybkie efekty

Korony na zęby

Korona protetyczna to specjalistyczna nakładka na ząb o wyglądzie naturalnego zęba pacjenta. Korony stosujemy w celu naprawy złamanego zęba lub zabezpieczenia słabego zęba naturalnego w przypadkach, kiedy materiał kompozytowy okazuje sie niewystarczający, aby skutecznie odbudować ząb.

W naszej klinice stosujemy różne rodzaje koron wykonanych z trwałych i bezpiecznych materiałów. Każdorazowo pomagamy naszym pacjentom w doborze odpowiedniego rodzaju korony protetycznej.

Dbamy o to, aby wybrane rozwiązania były dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Używane przez nas korony zębowe charakteryzują się nie tylko wyjątkową trwałością, ale również naturalnym wyglądem. Są one niemal nie do odróżnienia od naturalnych zębów pacjenta i zapewniają doskonały efekt estetyczny.

Korony i mosty w ofercie Exacto

1. Korona bezmetalowa z tlenku cyrkonu

Rodzaj korony protetycznej wykonanej z cyrkonu.
Jest to wysoce specjalistyczny materiał ceramiczny o wysokiej wytrzymałości i estetyce, który jest stosowany w naszej klinice ze względu na swoje doskonałe właściwości biomechaniczne oraz estetyczne. Nasze korony bezmetalowe z tlenku cyrkonu charakteryzują się naturalnym wyglądem, odpornością na przebarwienia oraz biokompatybilnością, co oznacza, że są dobrze tolerowane przez tkanki jamy ustnej. Ponadto, korony z tlenku cyrkonu są wyjątkowo trwałe i odporne na zużycie, co sprawia, że są często wybierane do odbudowy zębów, zwłaszcza w obszarach estetycznych, takich jak przednie zęby.

2. Korony LAVA

Są to korony pełnoceramiczne wykonywane cyfrowo w technologii CAD/CAM. Charakteryzują się wysoką precyzją wykonania oraz niezwykłą estetyką umożliwiającą osiągnięcie przemiany typu “Hollywood smile”.

3. Korona tymczasowa

W naszej praktyce dentystycznej, pacjentowi na czas wykonania ostatecznego projektu zakładana jest tymczasowa korona, która jest stosowana do czasu wykonania i osadzenia korony stałej. Jej celem jest ochrona zęba przed potencjalnymi uszkodzeniami i zmianami. Dzięki temu pacjent może opuścić gabinet z koroną tymczasową, czując się w pełni bezpiecznie i komfortowo.

4. Mosty

W przypadku braków zębowych najczęściej zalecamy wykonanie implantów, jednakże jest to dosyć kosztowne rozwiązanie. W takim przypadku polecamy most protetyczny, który również doskonale spełnia swoje zadanie. Most jest tańszym, ale jednocześnie niezwykle trwałym i wytrzymałym rozwiązaniem protetycznym, które wiernie imituje prawdziwe uzębienie pacjenta. Składa się z kilku połączonych ze sobą koron, które są osadzone na zębach własnych lub implantach. Jego zastosowanie jest konieczne w przypadku braków zębowych. Jedną z największych zalet mostów protetycznych jest możliwość szybkiego odbudowania dłuższych braków w łukach zębowych. Dzięki zaawansowanej technologii, którą stosujemy w Exacto możliwe jest precyzyjne dopasowanie poszczególnych elementów, co gwarantuje długotrwałe użytkowanie mostu.

Leczenie z użyciem koron lub mostów w Exacto krok po kroku:

  1. Omawiamy oczekiwania pacjenta i projektujemy indywidualnie dobrany plan leczenia. Nasi lekarze cechują się indywidualnym podejściem i dużym zrozumieniem dla potrzeb każdego pacjenta. Dzięki temu nasi pacjenci czują się wysłuchani a efekty leczenia są zgodne z ich oczekiwaniami.
  2. Szlifujemy zęby pacjenta, aby możliwe było nałożenie na nie koron lub mostu. Proces szlifowania odbywa się przy pomocy specjalistycznych narzędzi w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on bezbolesny i komfortowy.
  3. Pobieramy wyciski/skany, które posłużą do wykonania korony lub mostu protetycznego.
  4. W Exacto posiadamy własne laboratorium protetyczne ExactoLab, dzięki czemu nasze prace wykonywane są w sposób niezwykle przemyślany i precyzyjny. Dzięki ciągłej komunikacji naszych lekarzy z technikami jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałe efekty estetyczne naszych prac protetycznych.
  5. Przymierzamy korony lub mosty. Jeżeli praca zostaje zaakceptowana przez pacjenta osadzamy je na stałe w jamie ustnej. Od teraz pacjent może cieszyć się swoim “nowym uśmiechem”.
  6. Zalecamy wizyty kontrolne oraz obserwację stanu jamy ustnej pacjenta.

Exacto dba o Twój piękny uśmiech, który możesz odzyskać dzięki naszym koronom i mostom.

FAQ

najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Czas rekonwalescencji po zabiegu, który obejmuje osadzenie korony lub mostu protetycznego, może być różny w zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz zakresu zabiegu. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewne niewielkie dolegliwości lub mogą odczuwać niewielką nadwrażliwość zębów przez kilka dni.

O korony i mosty należy dbać tak samo jak o własne zęby. Ważna jest regularna higiena jamy ustnej, używanie miękkich szczoteczek do zębów oraz nici dentystycznych, regularne kontrole stomatologiczne oraz unikanie nadmiernego nacisku.

Tak, nasze korony na zęby są trwałym rozwiązaniem protetycznym, które może służyć przez wiele lat. Należy jednak pamiętać o regularnym monitorowaniu stanu koron przez stomatologa oraz przestrzeganiu zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej, aby zapewnić jak najdłuższe użytkowanie koron.

Podobnie jak w przypadku koron, tak i nasze mosty protetyczne są trwałym i skutecznym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy potrzebują uzupełnienia brakujących zębów. W tym przypadku również należy regularnie odwiedzać stomatologa, aby monitorować stan mostu i przeprowadzać konieczne naprawy lub konserwację.

W naszej klinice leczeniem z użyciem
koron i mostów zajmują się:

Lekarz dentysta
Założyciel Kliniki Exacto Stomatologia

Protetyka, ortodoncja, implantologia, kompleksowe plany leczenia

Lekarz dentysta
doktor nauk medycznych

Leczenie zachowawcze, endodoncja, protetyka

Lekarz dentysta

 

Endodoncja

Lekarz dentysta
Specjalista Chirurgii Stomatologicznej
Założycielka Kliniki Exacto Stomatologia

Chirurgia, implantologia, kompleksowe plany leczenia

Lekarz dentysta

Leczenie zachowawcze, endodoncja, stomatologia dziecięca

Cennik usług

Korony i mosty

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN