IMPLANTOLOGIA

Implantologia w Exacto Stomatologia

Implanty zębowe – czym są?

Leczenie implantologiczne w Exacto jest przeprowadzane w przypadku, kiedy pacjent potrzebuje zastąpienia swoich brakujących zębów implantami dentystycznymi. Implanty, które stosujemy to małe tytanowe śrubki wszczepiane chirurgicznie do kości szczęki lub żuchwy, które niezwykle skutecznie zastępują utracony korzeń naturalnego zęba. Do implantów zwykle mocujemy koronę protetyczną lub most protetyczny składający się ze zrekonstruowanych zębów.

Nasze implanty są wykonane z biokompatybilnych materiałów, najczęściej z tytanu, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla zdrowia oraz całkowicie tolerowane przez organizm. Nie wywołują reakcji alergicznych ani stanów zapalnych. Implanty w Exacto są trwałym i skutecznym rozwiązaniem do zastępowania brakujących zębów, ponieważ zapewniają stabilną podstawę dla protetycznej konstrukcji, a także pomagają w utrzymaniu struktury kości szczęki lub żuchwy. W naszej ofercie posiadamy wiele rodzajów implantów o różnych kształtach, rozmiarach i metodach aplikacji, dzięki czemu każdy pacjent z pewnością znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.

Implanty zębowe w Exacto to niezwykła trwałość i jakość leczenia.

Dlaczego warto wybrać nasze implanty?

Implanty zębowe, jakie stosujemy w Exacto to zaawansowane technologicznie i najnowocześniejsze uzupełnienia protetyczne, które niezwykle skutecznie imitują naturalny korzeń zęba. Ponadto stanowią one najlepszą i najbardziej stabilną podstawę dla pojedynczych koron oraz większości mostów i protez. Nasze implanty niezwykle skutecznie pomagają chronić zdrowe zęby pacjenta, ponieważ nie wymagają szlifowania sąsiadujących zębów. Dzięki nim nasi pacjenci mogą zachować naturalne ustawienie zębów. Co więcej, nasze implanty dentystyczne zapobiegają również utracie kości i w następstwie utracie zębów oraz zmianom rysów twarzy.

Implanty w Exacto najlepszym wyborem dla odbudowy pięknego uśmiechu.

 Implanty w Exacto są wykonane z najwyższej jakości biokompatybilnych materiałów i doskonale zastępują zarówno wygląd, jak i funkcję zęba. Leczenie implantologiczne to również najbardziej nowoczesne rozwiązanie w kontekście leczenia zębów.

Leczenie implantologiczne w Exacto

Przed każdym zabiegiem implantologicznym przeprowadzamy indywidualną konsultację, podczas której wykonywane są wszystkie niezbędne badania diagnostyczne, a lekarz prowadzący szczegółowo omawia możliwości oraz zakres planowanej pracy. W celu optymalnego pozycjonowania implantów wykonujemy badanie tomograficzne CBCT, by uniknąć komplikacji śródzabiegowych.

Zarówno Exacto Poznań jak i Exacto Jarocin wyposażone są w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Wykonywane zabiegi poparte są wieloletnią praktyką i doświadczeniem, nasi lekarze ukończyli wiele kursów krajowych i zagranicznych. Szkolili się pod okiem największych polskich oraz światowych specjalistów. Regularne uzupełnianie wiedzy, dopracowane procedury i nowoczesny sprzęt gwarantują Państwu, że zabiegi przeprowadzane są zgodnie z najnowszą wiedzą oraz z zastosowaniem najwyższej jakości standardów.

W Exacto naszym priorytetem jest jakość oraz skuteczność leczenia, a w swojej codziennej praktyce wykorzystujemy najnowocześniejsze techniki oraz sprzęty.

  1. Nasi specjaliści wykonują wszystkie zabiegi okołoimplantacyjne, jak np. podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift), czy odbudowa wyrostka zębodołowego (augmentacja), które mogą okazać się często niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu.
  2. W trudnych przypadkach wspomagamy się projektowanymi w 3D szablonami, co gwarantuje idealne pozycjonowanie implantu nawet w ekstremalnych warunkach.
  3. Korzystamy z różnych systemów implantologicznych, dzięki czemu możemy dobrać implant pod kątem późniejszej odbudowy czy budżetu.
  4. Każdy pacjent otrzymuje paszport implantologiczny, pozwalający zidentyfikować użyte komponenty, oraz potwierdzający ich jakość.

Jak przebiega wszczepienie implantu
w Exacto – krok po kroku

I etap – konsultacja, badania diagnostyczne, plan leczenia implantologicznego

Podczas wizyty konsultacyjnej, lekarz szczegółowo poznaje potrzeby pacjenta i ustala z nim zakres prac. Następnie wykonujemy badanie diagnostyczne CBCT, dzięki któremu można skutecznie zaprojektować pracę i zaplanować leczenie. Ostatnim etapem na pierwszej wizycie jest pobranie wycisków lub skanów jamy ustnej, niezbędnych do wykonania szablonu chirurgicznego.

Po dokładnej analizie zebranych materiałów lekarz przedstawia pacjentowi dokładny plan leczenia oraz kosztorys wraz z możliwościami alternatywnymi.
Mnogość rozwiązań implantologicznych pozwala idealnie dopasować procedurę do możliwości i oczekiwań pacjenta.

II etap – zabieg implantologiczny i/lub ewentualne zabiegi około implantacyjne

Na tym etapie zostaje przeprowadzony zabieg implantacji. Sam zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, więc jest całkowicie bezbolesny. Nie wymaga także przerwy w pełnieniu obowiązków zawodowych lub domowych w kolejnych dniach.
Wprowadzony implant, w zależności od przebiegu zabiegu, może zostać obciążony natychmiast koroną tymczasową lub śrubą gojącą, co skraca ilość kolejnych spotkań.
Okres gojenia zazwyczaj wynosi 3 – 6 miesięcy.

III etap – odbudowa protetyczna na implantach

W tym etapie implant, po integracji z otaczającymi tkankami, zostaje obciążony docelową pracą protetyczną.

Sugerowaną odbudową jest korona pełnoceramiczna na łączniku indywidualnym, cyrkonowym. Zapewnia ona najlepsze podparcie tkanek otaczających i najwierniej odtwarza brakujący ząb lub zęby.

Implantologia – najlepszy sposób na odtworzenie brakującego zęba.

Jakie możliwości odbudowy dają implanty?
Przykładowe rozwiązania

Implant pojedynczy

Najprostsza i bardzo skuteczna metoda odtworzenia braku pojedynczego zęba bez konieczności szlifowania sąsiadujących zębów. Dzisiejsza technologia i umiejętności naszych lekarzy, pozwalają na natychmiastowe zamocowanie korony w momencie usunięcia własnego zęba, dzięki czemu wyeliminowany jest okres gojenia bez uzupełnienia protetycznego (bardzo istotne np. w odcinku przednim).

Most na implantach

W przypadku braku kilku zębów możliwe jest zastosowanie dwóch lub więcej implantów, w celu odtworzenia braku kilku lub wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie (All on 4, All on 6). W naszych gabinetach stosujemy szablony chirurgiczne oraz wcześniejsze planowanie protetyczne, dzięki czemu implanty są pozycjonowane optymalnie pod przyszłą odbudowę.

Proteza wsparta na implantach Overdenture

Nie wszyscy pacjenci chcą, lub mogą skorzystać z rozwiązania stałego (bez możliwości wyjęcia z ust). Dla nich mamy możliwość stabilizacji protezy na 2, 3 lub 4 implantach z zastosowaniem elementów zatrzaskowych tzw. lokatorów. Zabieg pozwala w ciągu jednej wizyty pozbyć się dyskomfortu wypadającej i ruszającej się protezy (zwykle dolnej, ale nie tylko). Po takim zabiegu pacjent nie musi przyklejać protezy, odzyskuje komfort codziennego funkcjonowania oraz może znów spożywać swoje ulubione pokarmy bez obawy, że proteza się poruszy lub wypadnie.

Proteza wsparta na belce Doldera

Znacznie bardziej zaawansowane rozwiązanie protetyczne, wsparte na implantach. Zastosowanie frezowanej lub odlewanej belki zwiększa znacznie powierzchnię stabilizacji protezy oraz umożliwia wsparcie uzupełnienia nawet w przypadkach bardzo niekorzystnego położenia implantów. Poziom stabilizacji pozwala na wykonanie uzupełnienia z większości dostępnych materiałów, co pozostawia dużą swobodę wyboru protezy.

All on 6, All on 4

Najbardziej zaawansowane i najlepsze uzupełnienie braku wszystkich zębów w szczęce i/lub żuchwie. Polega na wszczepieniu 4-6 implantów i ich natychmiastowym obciążeniu uzupełnieniem protetycznym. Dzięki temu rozwiązaniu pacjent może odzyskać uśmiech nawet w 1 dzień. Szybka i bezbolesna procedura, trwa 60-90 minut, po czym pacjent może się uśmiechać i spożywać posiłki tak, jak własnymi zębami. W naszym gabinecie cała procedura jest projektowana cyfrowo, a implanty wszczepiane z zastosowaniem szablonów chirurgicznych 3d oraz modeli drukowanych.
Uzupełnienie gwarantuje doskonałą estetykę i odczucia idealnie naśladujące zęby naturalne.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Kiedy jest najlepszy czas na wszczepienie implantu?

Najlepiej jest założyć implant jak najszybciej, nawet w dniu ekstrakcji. Dlaczego? Po utracie zęba otaczająca go kość zaczyna się kurczyć, prowadząc w przyszłości do deformacji łuków zębowych i niepożądanych zmian twarzy. W wyniku zaniku kości sąsiednie zęby zaczynają przechylać się w kierunku luki, a przeciwne zmieniać swoje położenie.
Brak choćby jednego zęba powoduje niewłaściwe rozłożenie sił podczas żucia, wpływając na sąsiednie mięśnie i stawy oraz powodując szczególnie silne migrenowe bóle głowy. Ponadto wymusza zmiany w diecie, wpływa na samopoczucie psychiczne i obniża komfort w życiu codziennym.

W naszej klinice implant wprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a więc procedura jest bezbolesna. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i ból, który zazwyczaj znika w ciągu 1-2 dni.

Tak, jeżeli pacjent nie chce lub nie może mieć wykonanego implantu z tytanu, wykorzystujemy implanty cyrkonowe.

W naszej klinice w implantologii specjalizują się:

Lekarz dentysta Specjalista Chirurgii Stomatologicznej Założycielka Kliniki Exacto Stomatologia
Chirurgia, implantologia, kompleksowe plany leczenia
Lekarz dentysta Założyciel Kliniki Exacto Stomatologia
Protetyka, ortodoncja, implantologia, kompleksowe plany leczenia
Lekarz dentysta
Chirurgia, implantologia

Cennik usług

Implantologia

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN