Jak uzupełnić brakujący ząb?

JAK UZUPEŁNIĆ BRAKUJĄCY ZĄB?

I dlaczego trzeba to zrobić?

Uzupełnianie brakującego zęba w Exacto Stomatologia

W Exacto Stomatologia zdajemy sobie sprawę, że dla każdego Pacjenta utrata zęba może być traumatycznym i nieprzyjemnym doświadczeniem, które negatywnie wpływa na codzienny komfort funkcjonowania.

Z jednej strony dotyczy to estetyki uśmiechu, z drugiej samej funkcji żucia. Dlatego w Exacto oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie uzupełniania brakujących zębów, aby przywrócić Pacjentom komfort jedzenia, piękny uśmiech i pełną funkcjonalność jamy ustnej.

Dlaczego należy uzupełnić brakujący ząb?

Uzupełnienie brakującego zęba ma szalenie istotne znaczenie dla zachowania harmonii całego aparatu zgryzowego oraz równowagi w układzie stomatognatycznym, na który składają się: zęby, mięśnie i staw skroniowo-żuchwowy.

Dlaczego zdecydowanie warto podjąć kroki w celu uzupełnienia brakującego zęba?

1. Zachowanie struktury kości i tkanki miękkiej

Brak zęba może prowadzić do zmian strukturalnych w jamie ustnej. Może to w efekcie osłabić strukturę i prowadzić do zaniku kości i przemieszczenia sąsiednich zębów.

2. Utrzymanie funkcji żucia

Brakujący ząb utrudnia proces żucia i trawienia pokarmów. Może to prowadzić do problemów z prawidłowym przeżuwaniem i trawieniem pokarmów oraz dyskomfortu ze strony układu pokarmowego.

3. Zapobieganie przesunięciu sąsiednich zębów

Brakujący ząb powoduje, że sąsiednie zęby tracą oparcie i tym samym może spowodować ich przemieszczenie się. Z czasem może to prowadzić do problemów z układem zgryzu oraz wywołać nieprawidłowości zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

4. Poprawa estetyki uśmiechu i samopoczucia

Nie jest tajemnicą, że uzupełnienie brakującego zęba poprawia estetykę uśmiechu. Przy brakach mnogich całkowicie potrafi zmienić ogólny wygląd i rysy twarzy. To zaś bezpośrednio łączy się i wpływa na pewność siebie i samopoczucie Pacjenta.

5. Zapobieganie powikłaniom i problemom zdrowotnym

Uzupełnienie brakującego zęba pomaga zapobiec różnym powikłaniom i problemom zdrowotnym, takim jak nadmierna ekspozycja korzeni sąsiednich zębów czy zwiększone ryzyko próchnicy i chorób dziąseł.

Brak zęba to nie wyrok!
Odzyskaj swój piękny uśmiech.

Jak uzupełnić brakujący ząb?

W Exacto Stomatologia oferujemy szeroki zakres rozwiązań dopasowanych zarówno do sytuacji klinicznej Pacjenta jak i jego możliwości finansowych. Każda z metod pozwala na skuteczne uzupełnienie brakującego zęba.
Oto najczęściej stosowane przez nas możliwości leczenia:

Implanty Stomatologiczne

Implanty stomatologiczne to najbardziej zaawansowane rozwiązanie, które polega na wszczepieniu tytanowej śruby w kość szczęki lub żuchwy, na której mocowana jest korona. Dzisiejsze implanty zapewniają trwałe, stabilne i przewidywalne uzupełnienie brakującego zęba.

Mosty Protetyczne

Mosty protetyczne są stałym rozwiązaniem, które zastępuje brakujący ząb, łącząc sąsiednie zęby przy użyciu koron protetycznych. Jest to skuteczny sposób na przywrócenie estetyki uśmiechu i funkcji żucia.

Protezy Stomatologiczne

Proteza protezie nierówna. Oferujemy wiele rozwiązań opartych o protezy zarówno ruchome, jak i stałe. Zawsze możliwe warianty protez dobieramy indywidualnie, biorąc pod uwagę dopasowanie, komfort oraz potrzeby każdego Pacjenta.

Dlaczego warto wybrać Exacto Stomatologia?

1

Doświadczony zespół

Nasi doświadczeni lekarze posiadają ugruntowaną i popartą latami praktyki wiedzę, która daje niezbędne umiejętności potrzebne do skutecznego i bezpiecznego rozwiązania problemu brakującego zęba.

2

Indywidualne podejście

Każdy Pacjent ma swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania, dodatkowo różni się anatomicznie. Przygotowany przez nas plan leczenia jest dostosowany do jego unikalnych potrzeb i uwzględnia każdy z aspektów leczenia, w pełni wykorzystując możliwości współczesnej stomatologii.

3

Zaawansowane technologie

W naszej klinice stosujemy zaawansowane technologie i materiały, aby zapewnić Pacjentom trwałe i stabilne w czasie rezultaty leczenia.

4

Komfort i bezpieczeństwo

Dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentów podczas każdej wizyty, zapewniając profesjonalną opiekę oraz wyjątkowo serdeczną i przyjazną atmosferę.

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN