WYBIELANIE

Wybielanie w Exacto Stomatologia

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to profesjonalna procedura, którą przeprowadzamy w celu dokładnego usunięcia przebarwień oraz uzyskania efektu śnieżnobiałych zębów. Zabieg ten jest bardzo popularny wśród naszych pacjentów, ponieważ daje wspaniałe rezultaty, nie tylko estetyczne. Wybielanie w Exacto przyczynia się również do ogólnej poprawy higieny jamy ustnej i zdrowia dziąseł. Podczas zabiegu usuwamy przebarwienia oraz rozjaśniamy barwę zębów poprzez użycie specjalistycznego żelu i lampy UV.

Dzięki niezwykle skutecznym i bezpiecznym preparatom do wybielania oraz najnowocześniejszym urządzeniom, jakich używamy, efekty wybielania zębów w Exacto są widoczne jeszcze długo po przebytym zabiegu. W naszej klinice wybielanie przeprowadzają doświadczone i dyplomowane higienistki stomatologiczne przy użyciu w pełni bezpiecznych i wysokiej jakości materiałów.

Wybielanie zębów w Exacto to idealny wybór dla osób, które chcą poprawić wygląd swojego uśmiechu i rozjaśnić barwę zębów nawet o kilka tonów.

Szczególnie polecamy go Pacjentom, którzy zmagają się z przebarwieniami lub niedawno zakończyli leczenie ortodontyczne. Korzyści z zabiegu wybielania w Exacto jest jednak znacznie więcej:W naszej ofercie mamy również wybielanie metodą nakładkową, która daje pacjentowi możliwość wykonania całego zabiegu samodzielnie w domu.

 • poprawa estetyki uśmiechu,
 • usunięcie przebarwień,
 • ogólna poprawa zdrowia jamy ustnej oraz dziąseł,
 • rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów,
 • szybkie i trwałe efekty,
 • wzmocnienie szkliwa,
 • poprawa ogólnej higieny jamy ustnej,
 • zwiększenie pewności siebie.

Uzyskaj efekt białych zębów już po jednej wizycie w Exacto.

Metody wybielania zębów dostępne w naszej Klinice

Do wybielania zębów w Exacto stosujemy tylko i wyłącznie sprawdzone, dokładnie przebadane, i w pełni bezpieczne materiały. Przed rozpoczęciem zabiegu, nasze dyplomowane higienistki każdorazowo przeprowadzają dokładny wywiad z pacjentem oraz oceniają, która metoda wybielania będzie najbardziej odpowiednia w danym przypadku. W naszej klinice dostępnych jest kilka metod wybielania zębów: metoda gabinetowa, metoda nakładkowa oraz wybielanie regeneracyjne.

Podaruj sobie piękny, śnieżnobiały uśmiech i umów się na zabieg wybielania w Exacto.

Dzięki wybielaniu z Exacto Twoje zęby mogą być bielsze nawet o kilka tonów.

Jak wygląda proces wybielania zębów z Exacto?

1. Wybielanie metodą gabinetową z użyciem lampy

W trakcie tego zabiegu na zęby nakładamy specjalistyczny żel wybielający, który niezwykle skutecznie redukuje przebarwienia. Następnie naświetlamy zęby specjalną lampą LED lub UV, która aktywuje działanie żelu i znacznie przyspiesza cały proces. Wybielanie gabinetowe z użyciem lampy w Exacto jest szybkie i skuteczne, ponieważ najczęściej uzyskujemy widoczne i zadowalające rezultaty już po jednej wizycie. Dodatkowo ta metoda wybielania jest w pełni bezpieczna, co minimalizuje ryzyko podrażnień dziąseł lub nadwrażliwości zębów. Dzięki wybielaniu z użyciem lampy uzyskujemy jaśniejszy i bardziej promienny uśmiech w krótszym czasie.

Jak przebiega wybielanie metodą gabinetową?

 1. Oceniamy stan zdrowia jamy ustnej pacjenta i określamy, czy jest on odpowiednim kandydatem do wybielania zębów daną metodą.
 2. Nakładamy na usta pacjenta wazelinę, w celu ich ochrony przed wysuszeniem.
 3. Oczyszczamy zęby oraz dokładnie zabezpieczamy dziąsła.
 4. Dokładnie aplikujemy żel wybielający. Specjalna formuła używanego przez nas preparatu powoduje szybkie utlenienie przebarwień, które powstały w ciągu kilku,
  lub nawet kilkunastu lat.
 5. Aktywujemy nałożony wcześniej żel wybielający przy użyciu specjalistycznej i nowoczesnej lampy. Naświetlanie obejmuje zazwyczaj 4 sesje po 15 minut. Wspólnie z pacjentem oceniamy rezultaty zabiegu.
 6. Udzielamy szczegółowych zaleceń dotyczących dalszej pielęgnacji jamy ustnej.

2. Wybielanie metodą nakładkową  

Wybielanie metodą nakładkową, zwane również wybielaniem domowym, polega na stosowaniu specjalnych nakładek dentystycznych, które Pacjent wypełnia przed nałożeniem specjalnym żelem wybielającym. Każdorazowo dokładnie wyjaśniamy pacjentowi metodę działania wybielania z użyciem nakładek i przeprowadzamy i dokładny instruktaż ich użytkowania. Całkowity efekt wybielania jest widoczny po 14 dniach, podczas których należy unikać spożywania i picia substancji, które mogą zabarwiać zęby, takich jak kawa, herbata, czerwone wino czy napoje gazowane.

Jak przebiega wybielanie metodą nakładkową?

 1. Oceniamy stan zdrowia jamy ustnej pacjenta i określamy, czy jest on odpowiednim kandydatem do wybielania zębów daną metodą.
 2. Wykonujemy wyciski lub skany, które są potrzebne do wykonania nakładek. Proces wykonywania wycisków/skanów jest szybki i w pełni bezbolesny.
 3. Podczas kolejnej wizyty, pacjent może odebrać nakładki oraz otrzymuje dokładne instrukcje dotyczące ich użytkowania.
 4. Stosowanie nakładek – w zagłębienia nakładek należy wycisnąć żel wybielający i umieścić nakładkę na oczyszczonych uprzednio zębach. Nakładki należy nosić przez określony czas, zgodnie z zaleceniami dentysty.
 5. Wspólnie z pacjentem oceniamy rezultaty procesu wybielania.
 6. Udzielamy szczegółowych zaleceń dotyczących dalszej pielęgnacji jamy ustnej.

3. Wybielanie regeneracyjne PREVDENT

Jest to specjalistyczna procedura wybielania zębów, która skutecznie łączy wybielanie z regeneracją szkliwa. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych składników wybielanie regeneracyjne w Exacto wzmacnia i odnawia strukturę szkliwa, co przyczynia się do poprawy ogólnego zdrowia zębów. Co więcej, wybielanie tą metodą znacznie zmniejsza nadwrażliwość zębów i przynosi długotrwałe rezultaty. Dzięki tej metodzie wybielania uzyskasz podwójne korzyści dla Twoich zębów: śnieżnobiały uśmiech oraz mocne i zdrowe szkliwo.

Jak przebiega wybielanie regeneracyjne?

 1. Oceniamy stan zdrowia jamy ustnej pacjenta i określamy, czy jest on odpowiednim kandydatem do wybielania zębów daną metodą.
 2. Przed zabiegiem wybielania wykonujemy skaling oraz piaskowanie, aby dokładnie oczyścić zęby z kamienia i osadów. To sprawia, że efekty wybielania będą trwalsze i bardziej widoczne.
 3. Z użyciem specjalistycznego preparatu dokładnie czyścimy osadzone głęboko w zębach przebarwienia.
 4. Aplikujemy preparaty wybielające oraz regenerujące. Oba używane przez nas preparaty są w pełni przebadane oraz bezpieczne dla zdrowia pacjenta.
 5. Przy pomocy zaawansowanych technologicznie składników przeprowadzamy naprawę i remineralizację szkliwa. Po zabiegu zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. Zauważalnie zmniejsza się również ich nadwrażliwość.
 6. Wspólnie z pacjentem oceniamy rezultaty zabiegu.
 7. Udzielamy szczegółowych zaleceń dotyczących dalszej pielęgnacji jamy ustnej.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Czas trwania efektu wybielania zębów może być różny w zależności od wielu czynników, takich jak styl życia, dieta, codzienna higiena jamy ustnej, stosowane substancje barwiące oraz indywidualne cechy fizjologiczne pacjenta. Ogólnie rzecz biorąc, efekt wybielania zębów utrzymuje się przez okres od kilku miesięcy do kilku lat. Po upływie sześciu miesięcy od wybielania zębów w gabinecie można zastosować kurację przypominającą z użyciem specjalnych nakładek, jednak nie dłużej niż przez 2-3 dni.

Tak, wybielanie zębów w naszej klinice jest w pełni bezpieczne, o ile jest przeprowadzane zgodnie z zaleceniami dentysty, a pacjent stosuje się do odpowiednich procedur. Przed przystąpieniem do wybielania zębów zalecamy konsultację z lekarzem dentystą, który oceni stan zdrowia jamy ustnej oraz stwierdzi, czy pacjent jest odpowiednim kandydatem do tego rodzaju zabiegu.

Po zabiegu wybielania zębów istnieje kilka zaleceń, których warto przestrzegać, aby zapewnić najlepsze rezultaty. Wśród nich znajdują się unikanie substancji barwiących oraz palenia papierosów, unikanie zimnych oraz gorących napojów, regularna higiena jamy ustnej, unikanie używania produktów wybielających oraz systematyczne wizyty kontrolne u lekarza dentysty.

Efekt wybielania może stopniowo zanikać w wyniku działania różnych czynników, takich jak dieta, styl życia i naturalny proces starzenia się zębów, dlatego tak ważne są regularne kontrole u lekarza dentysty oraz systematyczne przeprowadzanie zabiegów higienizacyjnych, które pomagają podtrzymać efekty wybielania na dłużej. Jednakże, aby utrzymać biały uśmiech przez dłuższy czas, ważne jest regularne odświeżanie koloru zębów poprzez powtarzanie zabiegu wybielania co pewien czas.

W naszej klinice w zabiegach
wybielania specjalizują się:

MARTA
BARTKOWIAK

Higienistka stomatologiczna

PAULINA
KRAWCZYK

Higienistka stomatologiczna

KATARZYNA
MIZERKA

Higienistka stomatologiczna

KLAUDIA
JANIAK

Higienistka stomatologiczna

NATALIA
JAŃCZAK

Higienistka stomatologiczna

ANNA
GORCZYŃSKA

Higienistka stomatologiczna

Cennik usług

Wybielanie

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN