LICÓWKI

Licówki
w Exacto Stomatologia

Czym są licówki?

Licówki, których używamy w Exacto to cienkie i delikatne, ale równocześnie niezwykle trwałe płatki wykonane z porcelany lub kompozytu. Są one przez nas precyzyjnie dopasowywane i przyklejane do przedniej powierzchni zębów pacjenta tak, aby idealnie pasowały i zapewniały maksymalny komfort. Licówki pozwalają w szybki i bezbolesny sposób poprawić kształt i kolor zębów oraz ukryć wszelkie niedoskonałości. Niewątpliwą zaletą zastosowania naszych licówek jest uzyskanie wymarzonego efektu estetycznego przy minimalnej ingerencji w tkanki naturalnych zębów.

W Exacto stosujemy wysokiej jakości licówki, które są niezwykle trwałe i odporne na przebarwienia, a także odwzorowują naturalny wygląd zębów. Licówki stosowane w naszej klinice wyglądają jak prawdziwe zęby, gdyż światło odbija się od nich w identyczny sposób, jak od naturalnego szkliwa. Ponadto są całkowicie odporne na przebarwienia powstające w wyniku spożywania napojów i jedzenia. Oznacza to, że przy odpowiedniej higienie jamy ustnej nasi Pacjenci mogą cieszyć się swoimi wymarzonymi zębami przez długie lata.

Marzysz o Hollywood Smile? Wybierz nasze licówki.

Nasze licówki mogą w pełni odmienić uśmiech i spełnić marzenia o tak zwanym „Hollywood smile” (hollywoodzkim uśmiechu). Jednak lista ich zalet jest dużo dłuższa:

poprawiają koloryt i eliminują przebarwienia

umożliwiają pacjentowi uzyskanie pożądanego kształtu i koloru zębów

wyglądają naturalnie i są nie do odróżnienia od naszych własnych zębów

dają wspaniałe efekty estetyczne przy minimalnej ingerencji w tkanki naturalnych zębów

oferują szybkie i trwałe rezultaty

korygują wady, krzywizny oraz zamykają przerwy między zębami

zapewniają maksymalny komfort użytkowania

są biokompatybilne i dobrze współpracują z naturalnymi tkankami jamy ustnej

Kiedy warto zastosować licówki?

Licówki stosujemy najczęściej, aby znacząco poprawić estetykę zębów oraz uśmiechu.

W jakich innych przypadkach warto rozważyć zastosowanie licówek?

– w przypadku odbudowy złamanego lub ukruszonego zęba,

– w przypadku trwałych przebarwień zębów,

– w przypadku zmniejszenia lub usunięcia diastemy,

– w przypadku korekty niewielkich wad zgryzu,

– w przypadku nierównych zębów,

– w przypadku mechanicznych uszkodzeń zębów.

Jak przebiega leczenie licówkami w Exacto?

Leczenie licówkami w Exacto jest procesem wieloetapowym, który obejmuje następujące kroki:

1

Plan leczenie

Omawiamy oczekiwania pacjenta i projektujemy indywidualnie dobrany plan leczenia. Nasi lekarze cechują się indywidualnym podejściem i dużym zrozumieniem dla potrzeb każdego pacjenta. Dzięki temu nasi pacjenci czują się wysłuchani a efekty leczenia są zgodne z ich oczekiwaniami.

2

Badanie wstępne

Przeprowadzamy dokładne badanie jamy ustnej oraz higienizację.

3

Dobór licówek

Wykonujemy skany jamy ustnej oraz zdjęcia twarzy pacjenta w celu zaprojektowania “nowego uśmiechu”. Wspólnie z pacjentem dobieramy odpowiedni kształt i kolor licówek. W naszej ofercie znajduje się szeroka paleta kolorów,
z której każdy pacjent z pewnością wybierze coś dla siebie.

4

Przymiarka próbnych licówek

Przygotowany przez nas projekt nowych licówek przenosimy do jamy ustnej pacjenta, przymierzamy tzw. mock up. Na tym etapie pacjent może zobaczyć się w nowym uśmiechu, dokonać zmian w kształcie.

5

Pracownia protetyczna wykonuje licówki

Nasze licówki są w pełni ceramiczne, co sprawia, że odtwarzają anatomiczny kształt i morfologię zębów oraz są nie do odróżnienia od naturalnych zębów pacjenta.

6

Przyklejamy licówki

Po zatwierdzeniu przymiarki, licówki są trwale przyklejane do zębów za pomocą specjalistycznego kleju dentystycznego.

7

Wykończenie

Po przyklejeniu licówek dokładnie wykańczamy ich krawędzie i dostosowujemy ich kształt, aby zapewnić naturalny wygląd i maksymalny komfort użytkowania.

8

Kontrole

Zalecamy regularne kontrole u lekarza dentysty.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Czy licówki są na całe życie?

Nasze licówki są projektowane z myślą o długotrwałym użytkowaniu, i są wykonane z niezwykle trwałych i odpornych materiałów. Jednakże trwałość licówek zależy również od stanu zdrowia jamy ustnej, nawyków pacjenta oraz regularności kontroli i konserwacji. Zalecamy regularne kontrole u dentysty oraz utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej, aby przedłużyć trwałość licówek i cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Tak, nasze licówki odtwarzają anatomiczny kształt i morfologię zębów. Wykonane są z materiałów, które imitują naturalne szkliwo zębów, co sprawia, że doskonale dopasowują się do reszty uzębienia. Ponadto nasi lekarze stomatolodzy indywidualnie dopasowują kształt, kolor i teksturę licówek do naturalnych zębów pacjenta, co dodatkowo wspiera ich naturalny wygląd. Dzięki temu licówki są praktycznie niewidoczne i trudne do odróżnienia od naturalnych zębów, co przyczynia się do uzyskania estetycznego i harmonijnego uśmiechu.

Cały proces wykonania licówek może zająć od kilku dni do kilku tygodni, ale finalny rezultat wart jest oczekiwania, ponieważ licówki mogą znacząco poprawić estetykę uśmiechu oraz komfort pacjenta.

Istnieją pewne sytuacje, w których założenie licówek może być niemożliwe lub niezalecane, jak na przykład zaawansowane choroby przyzębia, Istnieją pewne sytuacje, w których założenie licówek może być niemożliwe lub niezalecane, jak na przykład zaawansowane choroby przyzębia, bruksizm, niektóre wady zgryzu czy też duże zniszczenie tkanek zęba.

W naszej klinice w licówkach specjalizują się:

Lekarz dentysta
Założyciel Kliniki Exacto Stomatologia

Protetyka, ortodoncja, implantologia, kompleksowe plany leczenia

Lekarz dentysta
doktor nauk medycznych

 

Leczenie zachowawcze, endodoncja, protetyka

Lekarz dentysta

Leczenie zachowawcze, endodoncja, protetyka

Cennik usług

Licówki

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN