Korzyści leczenia implantologicznego

KORZYŚCI LECZENIA
OPARTEGO NA IMPLANTACH

Uzupełnienie braków zębowych w Exacto Stomatologia

Dzięki biozgodności leczenie implantologiczne jest bezpieczne i przewidywalne.

Kompleksowe podejście do leczenia implantologicznego przywraca funkcję żucia, estetykę uśmiechu oraz codzienny komfort życia.

Wieloletnie doświadczenie oraz wprowadzanie zaawansowanych technologii pozwala nam przeprowadzać leczenie implantologiczne nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach. Dzięki ciągłemu rozwojowi, umiemy skutecznie radzić sobie z różnorodnymi wyzwaniami klinicznymi i zapewnić naszym Pacjentom najwyższy standard opieki stomatologicznej.

Poznaj korzyści leczenia implantologicznego:

1. Trwałe rozwiązanie

Implant stomatologiczny stanowi niezwykle trwałe rozwiązanie wykorzystywane do odbudowy brakujących zębów. To tytanowy element wszczepiany w kość szczęki lub żuchwy, który integruje się z nią, zapewniając stabilną podstawę dla korony protetycznej na wiele długich lat.

2. Naturalny wygląd i funkcja

Implanty stomatologiczne pozwalają odtworzyć naturalną funkcję korzenia zęba, dzięki temu korony protetyczne mocowane na implantach mogą być indywidualnie dopasowane do kształtu, koloru i proporcji sąsiednich zębów. To z kolei pozwala na osiągnięcie harmonijnego uśmiechu i naturalnego uczucia na co dzień.

3. Utrzymanie struktury kości

Aby zmniejszyć obrzęk i ból, możesz przykładać zimne okłady do policzka w miejscu zabiegu. Stosuj je przez 15 minut co godzinę w pierwszych 24 godzinach po ekstrakcji.

4. Komfort i pewność siebie

Dzięki implantom stomatologicznym, Pacjenci odzyskują uśmiech i pewność siebie, eliminując uczucie wstydu związane z brakiem zęba. Przede wszystkim jednak poprawiają komfort jedzenia i żucia. Dzięki temu, że funkcjonują jak naturalne zęby, rozwiązują oba te problemy, pozwalając Pacjentom znów cieszyć się życiem.

5. Szerokie zastosowanie

Implanty stomatologiczne oferują szeroki zakres zastosowań, od pojedynczych braków zębów do pełnołukowej i kompleksowej odbudowy  protetycznej. Co ważne, mogą być stosowane bez względu na wiek Pacjenta, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

6. Poprawa jakości życia

Alternatywą dla implantów są tradycyjne protezy, często kojarzone z wyciąganymi na noc zębami w szklance. Dzięki rekonstrukcji uśmiechu opartej na implantach, Pacjenci mogą uniknąć dyskomfortu związanego z noszeniem tradycyjnych protez, które lubią przemieszczać się w jamie ustnej, a nawet wypaść w nieoczekiwanej sytuacji.

7. Jakość potwierdzona badaniami

Skuteczność i trwałość implantów stomatologicznych potwierdzają liczne badania naukowe przeprowadzane na całym świecie. Badania wykonane przez American Academy of Implant Dentistry (AAID) wykazały, że wskaźnik sukcesu implantacji wynosi ponad 95% po pięciu latach od zabiegu. Wyniki te potwierdzają nie tylko skuteczność leczenia, ale również jego długoterminową stabilność i trwałość.
Z kolei badania opublikowane w „Journal of Oral Implantology” potwierdzają bardzo wysoki poziom satysfakcji Pacjentów z przeprowadzonego leczenia oraz poprawę komfortu życia.

Skuteczność potwierdzona
badaniami!

W Exacto Stomatologia, naszym celem jest zapewnienie Pacjentom najlepszych możliwości leczenia

Dzięki zaawansowanej technologii i doświadczeniu całego zespołu, do każdego przypadku podchodzimy w sposób indywidualny i kompleksowy, a proponowane rozwiązania w optymalny sposób spełniają oczekiwania estetyczne i poprawiają funkcjonalną jakość życia.

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN