DIAGNOSTYKA

Diagnostyka, RTG i Tomografia komputerowa
w Exacto Stomatologia

Czym jest diagnostyka?

Kluczowym i najważniejszym elementem każdego leczenia w naszej klinice jest skuteczna diagnostyka. W Exacto podchodzimy do badań w sposób rzetelny i precyzyjny, ponieważ mamy świadomość, że szybka i skuteczna diagnoza umożliwia natychmiastowe wdrożenie właściwego leczenia i wyleczenie choroby. Podczas procesu diagnostycznego, nasi doświadczeni lekarze zwracają uwagę na wszystkie aspekty zdrowia jamy ustnej.

Celem diagnostyki stomatologicznej w Exacto jest szybkie ustalenie właściwej diagnozy oraz opracowanie skutecznego planu leczenia, który będzie najlepiej dopasowany do potrzeb pacjenta.

Dzięki stosowaniu wysokiej klasy sprzętów i nowoczesnej aparatury obrazowej jesteśmy w stanie szybko i skutecznie postawić właściwą diagnozę i pomóc naszym pacjentom z każdym problemem. Bezpieczeństwo i zdrowie naszych pacjentów to nasz priorytet.

W Exacto wierzymy, że właściwa diagnoza jest kluczem do zdrowia jamy ustnej.

W Exacto dbamy, aby dostarczać naszym pacjentom jak najwyższą jakość usług i kładziemy duży nacisk na profesjonalną diagnostykę.
Do postawienia szybkiej i właściwej diagnozy stosujemy zaawansowane technologie
i nowoczesne sprzęty.

Diagnostyka w ofercie Exacto Stomatologia:

Badanie Tomografii komputerowej CBCT

Tomografia komputerowa, jakiej używamy w Exacto to zaawansowana i bardzo precyzyjna technika obrazowania medycznego. Dzięki niej uzyskujemy wysokiej jakości trójwymiarowe obrazy jamy ustnej pacjenta, dzięki którym możliwa jest bardzo dokładna ocena stanu zdrowia zębów i dziąseł. CBCT jest najczęściej używana do diagnostyki chorób przyzębia, planowania leczenia ortodontycznego, oceny implantów zębowych oraz do planowania zabiegów chirurgicznych. W przeciwieństwie do tradycyjnych radiografii, które dostarczają obrazy dwuwymiarowe, tomografia CBCT umożliwia uzyskanie obrazów trójwymiarowych i pozwala naszym lekarzom stomatologom na dokładniejszą ocenę i planowanie leczenia.

Badanie RTG

Dzięki zastosowaniu profesjonalnego urządzenia do RTG jesteśmy w stanie uzyskać niezwykle dokładne obrazy struktur anatomicznych jamy ustnej, co pozwala nam na dokładniejszą diagnostykę każdego pacjenta. Umożliwia to naszym lekarzom bardzo dokładną ocenę stanu zdrowia zębów, dziąseł, korzeni oraz kości szczęki i żuchwy.

Zdjęcie 2D Panoramiczne Cyfrowe

W ofercie naszej kliniki znajduje się również wykonanie zdjęcia panoramicznego. Jest to dwuwymiarowe, płaskie zdjęcie, które pokazuje zęby, kości szczęki, żuchwy oraz struktury okołozębowe i pomaga w skuteczniejszej diagnostyce. Jedną z głównych zalet panoramicznych zdjęć cyfrowych jest ich szybkość i wygoda wykonania.

Szybka i skuteczna diagnoza to połowa sukcesu na drodze do zdrowego i pięknego uśmiechu.

Diagnostyka to nasza mocna strona, a w jej ramach oferujemy naszym Pacjentom:

DOKŁADNOŚĆ

Nasze sprzęty umożliwiają nam uzyskanie dokładnych obrazów struktur wewnątrzustnych, a co za tym idzie, precyzyjną diagnozę.

SZYBKOŚĆ

Większość badań można przeprowadzić stosunkowo szybko, co pozwala na natychmiastową ocenę stanu zdrowia Pacjenta.

BEZPIECZEŃSTWO

Stosowane przez nas cyfrowe rozwiązania i materiały są nieinwazyjne i w pełni bezpieczne dla zdrowia naszych Pacjentów.

DOŚWIADCZENIE

Nasi lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w diagnostyce różnorakich chorób zębów i dziąseł.

FAQ

najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Ile czasu trwa badanie tomografii komputerowej?

Przygotowanie do badania trwa około dwóch minut, natomiast czas potrzebny na wykonanie zdjęcia to około 30 sekund

Przed badaniem tomografii komputerowej należy zdjąć wszystkie metalowe elementy, takie jak biżuteria czy okulary, ponieważ mogą one zakłócać wyniki badania. Pacjent powinien również poinformować lekarza o swoim stanie zdrowia, w tym o wszelkich chorobach przewlekłych, alergiach, stosowanych lekach oraz o ewentualnej ciąży.

Częstotliwość wykonywania badań diagnostycznych w stomatologii może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, jego stanu zdrowia jamy ustnej oraz zaleceń lekarza stomatologa. Zaleca się regularne wykonywanie badań profilaktycznych oraz diagnostycznych co najmniej raz na pół roku lub raz do roku dla większości Pacjentów.

Badanie tomografii komputerowej (CBCT) jest stosunkowo bezpieczną procedurą diagnostyczną, jednak należy przestrzegać odpowiednich środków ostrożności, aby zminimalizować ryzyko potencjalnych negatywnych skutków.

Cennik usług

Diagnostyka

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN