HIGIENIZACJA

Zabieg higienizacji w Exacto Stomatologia

Zabieg profesjonalnej higienizacji w Exacto jest kompleksową procedurą profilaktyczną jamy ustnej i jednym z najlepszych prezentów, jakie możesz sobie podarować.

W naszej klinice zabiegi higienizacyjne wykonują doświadczone i dyplomowane higienistki stomatologiczne, które dokładnie oczyszczają jamę ustną oraz usuwają nagromadzoną płytkę nazębną i kamień.

Na zabiegi higienizacyjne zapraszamy osoby w każdym wieku, które chcą utrzymać zęby i dziąsła w jak najlepszym stanie. Szczególnie rekomendujemy je osobom, które mają predyspozycje do nadmiernego odkładania się kamienia nazębnego oraz rozwoju próchnicy.

Zabieg higienizacji powinien być wykonywany regularnie co pół roku. W Exacto wierzymy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też po każdym zabiegu przeprowadzamy instruktaż higieny i podkreślamy, jak ważna jest regularność w wykonywaniu zabiegów. Brak systematyczności może bowiem skutkować rozwojem chorób dziąseł czy próchnicy, pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia i wzmożonym ryzykiem infekcji i stanów zapalnych.

Higienizacja zębów w Exacto to wizyta w SPA dla uśmiechu

Regularne zabiegi higienizacyjne w Exacto pozwalają naszym pacjentom cieszyć się zdrowymi zębami przez długie lata i zauważalnie poprawiają wygląd zębów
i dziąseł. Systematycznie wykonywane zabiegi przyczyniają się również do:

  • zapobiegania rozwojowi chorób dziąseł, próchnicy oraz paradontozy,
  • zahamowania rozwoju bakterii,
  • wzmocnienia szkliwa,
  • poprawy estetyki uśmiechu.

W Exacto zwracamy szczególną uwagę na budowanie świadomości pacjentów na temat istotności profilaktyki i systematycznego wykonywania zabiegów higienizacyjnych.

W naszej klinice higienizacja zębów składa się z czterech bardzo ważnych etapów, podczas których wykorzystujemy jedynie nowoczesne i profesjonalne urządzenia i materiały.

1

Skaling

wykonujemy go przy pomocy nowoczesnego i bezpiecznego skalera ultradźwiękowego, dzięki któremu jesteśmy w stanie niezwykle precyzyjnie usunąć płytkę bakteryjną nawet w anatomicznie trudno dostępnych miejscach.

2

Piaskowanie

wykonujemy przy pomocy specjalnego aparatu, zwanego piaskarką stomatologiczną, która pozwala nam na dokładne i szybkie wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych.

3

Polerowanie (polishing)

w tym celu wykorzystujemy specjalistyczne i wysokiej jakości pasty polerskie, po użyciu których powierzchnia zębów jest przyjemnie gładka przez długi czas po zabiegu.

4

Fluoryzacja

ostatni etap, podczas którego pokrywamy powierzchnię zębów specjalnym preparatem o wysokiej zawartości fluoru, który skutecznie wzmacnia szkliwo.

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, proces higienizacji rozpoczynamy od przeprowadzenia dokładnego wywiadu z pacjentem.

Następnie przechodzimy do zabiegu higienizacji, podczas którego każdorazowo używamy wysokiej jakości specjalistycznych sprzętów.

W trakcie skalingu używamy skalera ultradźwiękowego, który jest w stanie usunąć kamień nazębny w niezwykle delikatny i komfortowy dla pacjenta sposób. Piaskowanie wykonujemy przy pomocy piaskarki oraz specjalistycznego piasku o odpowiedniej strukturze.

Podczas polerowania, używamy specjalistycznych gumek oraz szczoteczek polerskich. Cały zabieg wieńczy fluoryzacja kontaktowa, do której wykonania stosujemy żel, piankę, lub lakier o wysokiej zawartości fluoru. Wszystkie używane przez nas materiały są dokładnie przebadane i w pełni bezpieczne dla zdrowia naszych Pacjentów.

Proces higienizacji zazwyczaj trwa około 30-60 minut, w zależności od stopnia zanieczyszczenia zębów. Zalecamy pacjentom powtarzanie higienizacji co 6-12 miesięcy, aby utrzymać zdrowie jamy ustnej jak najdłużej. Całkowity koszt zabiegu oraz następującego po nim instruktażu higieny w naszej klinice waha się od 350 do 450 zł.

FAQ

najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Jakie są zalecenia przed przystąpieniem do zabiegu higienizacji?

Przed przystąpieniem do zabiegu higienizacji zaleca się pacjentowi zjedzenie lekkiego posiłku oraz dokładne szczotkowanie zębów.

Po wykonaniu zabiegu zaleca się unikanie spożywania pokarmów i napojów barwiących przez kilka godzin, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się osadu na zębach.

Zabiegu higienizacji jamy ustnej zwykle nie wykonuje się w przypadku ostrych stanów zapalnych jamy ustnej, u osób z rozrusznikiem serca oraz osób, u których występuje opryszczka na wardze lub w jamie ustnej.

Tak, zabieg higienizacji może być wykonywany również u dzieci i może obejmować delikatne usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego, a także instruktaż dotyczący właściwej higieny jamy ustnej, w tym szczotkowania i nitkowania zębów.

W naszej klinice w zabiegach higienizacji specjalizują się:

MARTA
BARTKOWIAK

Higienistka stomatologiczna

PAULINA
KRAWCZYK

Higienistka stomatologiczna

KATARZYNA
MIZERKA

Higienistka stomatologiczna

KLAUDIA
JANIAK

Higienistka stomatologiczna

NATALIA
JAŃCZAK

Higienistka stomatologiczna

ANNA
GORCZYŃSKA

Higienistka stomatologiczna

Cennik usług

Higienizacja

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN