STOMATOLOGIA
DZIECIĘCA

Stomatologia dziecięca
w Exacto Stomatologia

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to obszar, który wymaga szczególnej troski i delikatności ze względu na wrażliwość małych pacjentów. Na ratunek przychodzi stomatologia dziecięca w Exacto. Dzięki cierpliwości i doświadczeniu naszych wspaniałych lekarzy, mali pacjenci lubią przychodzić do dentysty i w ogóle się nie stresują. W Exacto doskonale rozumiemy, jak istotne jest stworzenie przyjaznej i komfortowej atmosfery podczas wizyty, aby mały pacjent czuł się wysłuchany i spokojny.

Szerokie doświadczenie naszych cierpliwych lekarzy dentystów pozwala nam na skuteczną diagnostykę oraz leczenie zębów naszych małych pacjentów. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko nie tylko nie bało się dentysty, ale również polubiło regularne wizyty w gabinecie, zapisz je na pierwszą wizytę adaptacyjną w Exacto.

Exacto udowadnia, że wizyta u dentysty też może być przygodą dla Twojego dziecka.

Zdrowie mlecznych zębów jest tak samo ważne, jak zębów stałych. Zaniedbanie leczenia zębów mlecznych może mieć poważne konsekwencje dla przyszłego zdrowia zębów stałych.

W Exacto zwracamy szczególną uwagę na przeciwdziałanie chorobom zębów mlecznych, ponieważ wiemy, że ich przedwczesna utrata może prowadzić do problemów ze zgryzem, co z kolei może wymagać późniejszego leczenia ortodontycznego. Co więcej, nieleczona próchnica na zębach mlecznych może przenieść się na zęby stałe, dlatego tak istotne jest regularne odwiedzanie dentysty w wieku dziecięcym.

Kluczowa jest również odpowiednia higiena jamy ustnej już od momentu pojawienia się pierwszych zębów mlecznych. Warto również pamiętać, że regularne wizyty dziecka w gabinecie dentystycznym kształtują jego dobre nawyki.

Zdrowe zęby już od najwcześniejszych lat. Exacto dla Twojego dziecka.

Exacto dla dzieci

Wizyty z najmłodszymi pacjentami przeprowadzamy w atmosferze spokoju, bezpieczeństwa i zrozumienia. Słuchamy małych pacjentów i nie wykonujemy leczenia „na siłę”. Staramy się sprawić, aby wizyta u dentysty stała się dla dziecka przygodą, a nie karą. To niezwykle trudne zadanie, dlatego pomoc rodziców oraz przygotowanie małego pacjenta są nieocenione. W naszej ofercie dla dzieci znajdują się:

1. Wizyta adaptacyjna

Wizyta adaptacyjna to pierwsze spotkanie dziecka z dentystą, które ma na celu zapoznanie malucha z atmosferą gabinetu stomatologicznego oraz z przyborami używanymi podczas badania dentystycznego. Nasi lekarze w przyjazny sposób wyjaśniają dziecku, czym są poszczególne sprzęty w gabinecie, oraz do czego służą, co pozwala dzieciom poczuć się u nas swobodnie i komfortowo. Podczas tej wizyty nasi lekarze demonstrują również, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, co jest kluczowe dla utrzymania zdrowych zębów.

2. Wypełnienie światłoutwardzalne w zębie mlecznym

Podczas leczenia wykorzystujemy najnowsze technologie oraz niezwykle skuteczne, bezpieczne i bezbolesne znieczulenie, aby zminimalizować u dziecka uczucie dyskomfortu. Podczas leczenia zębów mlecznych korzystamy z materiałów dostosowanych. do wieku dziecka, które dodatkowo uwalniają fluor.

3. Usunięcie zęba mlecznego

Procedura usunięcia zęba mlecznego może być konieczna, gdy mleczny jest mocno zniszczony przez próchnicę, infekcję lub w przypadku, gdy nie ma miejsca dla prawidłowego rozwinięcia się zęba stałego. Zabieg usuwania zęba mlecznego jest zazwyczaj krótki i przeprowadzamy go w znieczuleniu miejscowym, aby mały pacjent nie odczuwał bólu.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Kiedy powinna się odbyć pierwsza wizyta adaptacyjna?

Pierwsza wizyta adaptacyjna dziecka u stomatologa powinna odbyć się jak najwcześniej, gdy tylko pojawią się pierwsze zęby. Zazwyczaj jest to okres między 6 a 12 miesiącem życia dziecka.

Tak, u dzieci można przeprowadzić zabieg higienizacji jamy ustnej. Systematyczne wizyty higienizacyjne zapobiegają rozwoju próchnicy u dzieci.

Zaleca się regularne wizyty kontrolne u dentysty dla dzieci co 6-12 miesięcy. Jednak częstotliwość tych wizyt może być dostosowana do indywidualnych potrzeb dziecka oraz jego stanu zdrowia jamy ustnej.

Przygotowanie dziecka do wizyty u dentysty może pomóc mu poczuć się spokojniej i bardziej komfortowo podczas wizyty, dlatego jest to bardzo ważny krok, którego lepiej nie pomijać. Wyjaśnij dziecku, dlaczego wizyta u dentysty jest ważna i co się może podczas niej wydarzyć. Opowiedz o pozytywnych aspektach wizyty, jak na przykład sprawdzenie zdrowia zębów i otrzymanie cennych wskazówek dotyczących higieny jamy ustnej. Przedstaw wizytę u dentysty jako coś normalnego i pozytywnego. Unikaj negatywnych skojarzeń lub straszenia dziecka konsekwencjami nieprzyjemnych doświadczeń.

W naszej klinice
stomatologią dziecięcą zajmują się:

Lekarz dentysta

Leczenie zachowawcze, endodoncja, stomatologia dziecięca

Lekarz dentysta

Leczenie zachowawcze, endodoncja, protetyka

Cennik usług

Stomatologia dziecięca

Umów się na wizytę

Nasza wyspecjalizowana kadra jest gotowa, by spełnić Twoje marzenia i sprawić, byś znów szeroko się uśmiechnął!

KLINIKA POZNAŃ

KLINIKA JAROCIN