2022-01-18_11,45-367-wybielanie-zebow (1)

Jak wybielić zęby?

Przeszkadzają Ci nieestetyczne przebarwienia i osad na zębach? Możesz zdecydować się na ich wybielenie! Sprawdź, czy taka kuracja jest dla Ciebie. Dowiedz się, czy możesz ją zrobić w domu, czy też lepiej wybrać się na profesjonalny zabieg do naszego gabinetu stomatologicznego w Poznaniu!

Zanim wybielisz zęby

Kiedy zdecydujesz się na skorzystanie z opcji wybielania zębów przez dentystę, czeka Cię w pierwszej kolejności wywiad i badanie jamy ustnej. Zdarza się, że w niektórych przypadkach zabieg jest niewskazany lub niemożliwy. Przeciwwskazaniami mogą być np.:

  • próchnica,
  • paradontoza,
  • choroby przyzębia,
  • nadwrażliwość zębów,
  • odsłonięte korzenie zębowe,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • noszenie aparatu ortodontycznego.

Dlatego to stomatolog oceni, czy w Twojej sytuacji procedura może zostać przeprowadzona. Masz wówczas pewność, że zabieg odbędzie się bez szkody dla Twojego zdrowia.

Higienizacja (nie)konieczna

Jeżeli specjalista uzna, że przed rozpoczęciem wybielania konieczna jest higienizacja, będziesz musiał poddać się skalingowi ultradźwiękowemu lub piaskowaniu. Są to zabiegi, które polegają na usunięciu osadu nazębnego i kamienia. Pozbycie się ich umożliwi równomierne rozjaśnienie płytki. Zazwyczaj higienizację wykonuje się kilka dni przed rozjaśnianiem szkliwa.

Metody wybielania zębów

W naszym gabinecie możemy Ci zaoferować wybielanie zębów następującymi metodami:

Lampą gabinetową Philips ZOOM

Na czas zabiegu dziąsła zabezpiecza się specjalną pastą, z kolei usta są tak zakryte, aby tylko uzębienie było poddawane działaniu lampy. Nałożony na szkliwo specjalny żel rozjaśniający uaktywnia się pod wpływem światła emitowanego przez urządzenie. Dodatkowo łączymy tę metodę z dobielaniem metodą nakładkową.

Wybielanie regeneracyjne PREVDENT

Jest to zabieg stomatologiczny, podczas którego, poza rozjaśnieniem szkliwa, zajmujemy się również jego odbudową. W tym przypadku wykorzystujemy także specjalną lampę oraz preparat wybielający, który zmniejsza nadwrażliwość zębów.

Nakładkową

W pierwszej kolejności pobieramy od Ciebie wycisk szczęki i żuchwy. Potem otrzymujesz wykonane na jego podstawie celuloidowe nakładki, w których umieszczone są wyprofilowane zbiorniczki na żel wybielający. Podczas wizyty w gabinecie precyzyjnie je dopasowujemy, a Ty zakładasz je na noc. Metoda ta pozwala rozjaśnić zęby żywe i martwe.

Każdej z tych kuracji bardzo rzadko towarzyszą skutki uboczne, a dzięki wykluczeniu przeciwwskazań masz jasną sytuację, czy taki zabieg jest dla Ciebie.

Jakie są efekty wybielania zębów w gabinecie?

Każdy z powyższych zabiegów zapewni Ci uśmiech jaśniejszy nawet o kilka odcieni. Efekty – w zależności od wybranej metody – zazwyczaj utrzymują się od roku do nawet trzech lat. Jest to również uzależnione od tego, w jaki sposób później będziesz dbać o uzębienie. Jeśli chcesz utrzymać wymarzony kolor, czeka Cię używanie past wybielających i tzw. biała dieta, czyli unikanie kawy, herbaty, czerwonych owoców i warzyw oraz innych napojów czy potraw powodujących przebarwienia.

Dlaczego domowe metody wybielania zębów są mniej skuteczne?

Jakie metody wybielania zębów możesz zastosować podczas domowego zabiegu? Wśród naturalnych metod polecane są np. węgiel aktywny, kurkuma, soda oczyszczona, olej kokosowy czy ocet jabłkowy lub sód. Te składniki działają ścierająco na szkliwo, mogą zatem je osłabiać albo powodować nadwrażliwość dziąseł. Z podobnymi konsekwencjami musisz się liczyć, stosując różne płyny i pasty wybielające. Ich przeznaczeniem jest zazwyczaj utrzymanie efektu po profesjonalnych zabiegach.

Ze względu więc na ryzyko, jakie towarzyszy korzystaniu z naturalnych metod rozjaśniania, lepiej ich unikać. Będą też nietrafionym rozwiązaniem w przypadku zębów, które były leczone kanałowo. 

Gdzie na profesjonalne wybielanie zębów?

W gabinecie stomatologii estetycznej w Poznaniu dentysta korzysta ze skutecznych sposobów wybielania żywych i martwych zębów. Jesteś zdecydowany na taki zabieg? Możesz umówić się na wizytę już dziś! Podczas spotkania doradzimy Ci wybór najskuteczniejszej metody. Czy wiesz, że zabieg rozjaśniający możesz także powtórzyć? Podczas konsultacji nasz stomatolog przedstawi Ci wszystkie szczegóły.