Leczenie kanałowe (inaczej endodontyczne), często jest jedyną drogą ratunku dla zęba. Procedura polega na usunięciu zmienionej chorobowo, zainfekowanej miazgi zęba (potocznie nazywanej nerwem) oraz szczelnym wypełnieniu kanału materiałem (gutaperką), co zapobiega dalszemu rozwojowi bakterii. W dalszej kolejności wykonujemy odbudowę, która gwarantuje długie użytkowanie własnego, zdrowego zęba. W Poznaniu i Jarocinie zabiegi przeprowadzamy wyłącznie przy użyciu najnowszych mikroskopów stomatologicznych, a stosowane znieczulenie sprawia, że zabiegi są bezbolesne i bezstresowe.
W naszych gabinetach procedury wykonywane są przez świetnie wyszkolonych i doświadczonych lekarzy, którzy specjalizują się w trudnych przypadkach, dzięki czemu osiągamy znakomite efekty leczenia nawet w zębach, często kierowanych do usunięcia.
W każdym przypadku lekarz kwalifikuje ząb pod kątem jego przyszłej, prawidłowej odbudowy, co pozwala oszacować dokładny koszt jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Zabieg leczenia endodontycznego w powiększeniu mikroskopu stomatologicznego jest precyzyjny i skomplikowany. Warunkiem powodzenia jest odpowiednie oczyszczenie zainfekowanych kanałów zęba, szczelne ich wypełnienie oraz trwała rekonstrukcja zęba po leczeniu.Wszystkie te procedury odbywają się zgodnie z najnowszymi osiągnięciami nauki oraz przy użyciu precyzyjnych narzędzi i nowoczesnego sprzętu.Każdy zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, izolacji pola zabiegowego koferdamem, a jego efekty potwierdzane są na zdjęciu RTG, dzięki czemu eliminujemy ryzyko jakiejkolwiek pomyłki czy niedociągnięcia.Wszystkie te procedury odbywają się zgodnie z najnowszymi osiągnięciami nauki oraz przy użyciu precyzyjnych narzędzi i nowoczesnego sprzętu.

Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem jest lepsze?

Tak, jest. Nie każdy przypadek wymaga jego użycia, jednak zastosowanie mikroskopu wielokrotnie zwiększa skuteczność i precyzję wykonywanego zabiegu. Powiększenie wnętrza zęba w zakresie od kilku do kilkudziesięciu razy znacznie wspomaga wykonywane procedury. Eliminuje ryzyko pomyłek, czy niedociągnięć często widywanych przy leczeniu metodą klasyczną. W klinikach posiadamy 6 mikroskopów stomatologicznych, które wspomagają nasz zespół przy wykonywaniu każdej procedury.

Czym charakteryzuje się nowoczesna endodoncja w Exacto Stomatologia Mikroskopowa?

 1. Specjaliści z dużym doświadczeniem
  Wyspecjalizowani w pracy w powiększeniu. Aktywnie poszerzają swoją wiedzę szkoląc się pod okiem najlepszych w Polsce i na świecie, dzięki czemu gwarantują precyzyjne i nowoczesne metody wykonywania zabiegów.
 2. Sprzęt.
  Klinika Exacto wyposażona jest w najnowocześniejsze urządzenia i narzędzia służące do leczenia kanałowego. Mikroskopy, endometry, koferdam czy mikrosilniki to narzędzia, które działają na korzyść pacjentów leczonych w naszej klinice, gwarantując im komfort podczas i sukces po leczeniu endodontycznym.
 3. Leczenie jednowizytowe.
  W dzisiejszych czasach jest to możliwe, dzięki zaawansowanym procedurom i kompleksowemu podejściu. Już nie trzeba przychodzić kilkukrotnie „na opatrunek”. Precyzyjne i potwierdzone wizualnie, dzięki mikroskopowi techniki opracowania i wyjałowienia kanału pozwalają na tym samym spotkaniu wypełnić i odbudować ząb. Oszczędza to czas pacjenta oraz minimalizuje ryzyko powikłań pomiędzy wizytami (np. złamania zęba).
 4. Komfort pacjenta.
  W Exacto Stomatologia leczenie odbywa się w komfortowych i spokojnych warunkach. Leżący pacjent może się odprężyć i zrelaksować. Pomimo obiegowej złej sławy leczenia kanałowego, pacjenci w naszej klinice potrafią w trakcie zasnąć!

Jak przebiega leczenie kanałowe pod mikroskopem w naszych gabinetach?

W klinice Exacto Stomatologia Jarocin i Poznań, leczenie kanałowe przeprowadzane jest, o ile to możliwe, na jednej wizycie. Pacjent jest znieczulony i leży w komfortowej pozycji, co minimalizuje stres związany z przebiegiem procedury. Każdy zabieg wykonywany jest przy użyciu mikroskopu stomatologicznego.

 1. Konsultacja
  Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i badania wewnątrzustnego, lekarz prowadzący ocenia dolegliwości i kwalifikuje przypadek do leczenia. Leczenie endodontyczne poprzedzone jest wykonaniem zdjęcia RTG w celu omówienia zakresu zabiegu i sprawdzenia stanu tkanek wokół zęba.
 2. Izolacja
  Po podaniu znieczulenia ząb zostaje odizolowany od jamy ustnej za pomocą koferdamu. Chroni to pole zabiegowe przed zakażeniem bakteriami ze śliny, oraz zabezpiecza pacjenta przed przedostaniem się szkodliwych płynów do wnętrza jamy ustnej.
 3. Opracowanie
  Kanały korzeniowe zostają odnalezione, udrożnione, opracowane i wyjałowione.
 4. Wypełnienie
  System kanałów zostaje wypełniony, a efekty leczenia potwierdzone na zdjęciu RTG.
 5. Wzmocnienie
  Ząb zostaje odbudowany i wzmocniony za pomocą wkładów koronowo-korzeniowych, dzięki czemu znacznie maleje ryzyko jego złamania.
 6. Odbudowa
  Korona zęba zostaje odbudowana za pomocą estetycznych materiałów kompozytowych. W niektórych przypadkach mocno zniszczonych zębów, konieczne jest odbudowania za pomocą korony protetycznej.