Gdy inne metody przeciwdziałania chorobom uzębienia zdają się na nic, a jedynym rozwiązaniem pozostają zabiegi endodontyczne, można je wykonać w naszej klinice w Jarocinie. Przeprowadzamy leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem po to, żeby uratować je przed koniecznością ekstrakcji i przywrócić ich prawidłowe, bezbolesne funkcjonowanie. Możemy wspierać w tym zakresie pacjentów, ponieważ posiadamy oprzyrządowanie spełniające aktualne standardy medyczne. Wykorzystujemy je do precyzyjnej diagnostyki i w celu dotarcia do chorych struktur, aby zidentyfikować źródła problemu i je usunąć.

Na czym polega leczenie endodontyczne

Przedmiotem zainteresowania endodoncji są stany chorobowe miazgi zęba, potocznie nazywanej nerwem. Chodzi o jego wewnętrzną tkankę, przez którą przechodzą kanały – w trakcie leczenia kanałowego pod mikroskopem dentysta dostaje się do nich, a następnie pozbywa się chorych struktur i w ich miejsce wstawia wypełnienie. Wszystkie czynności odbywają się pod znieczuleniem, które jest konieczne ze względu na ingerencję stomatologa w głęboko usadowione, mocno unerwione obszary jamy ustnej. Zanim jednak jakiekolwiek zabiegi zostaną wdrożone, niezbędna jest diagnostyka.

W celach diagnostycznych przeprowadzamy z pacjentem wywiad, podczas którego poznajemy historię i przebieg choroby oraz odczucia z nią związane. Z kolei zdjęcie obrazowe, np. rentgenowskie lub wykonane za pomocą tomografu komputerowego, pozwala zobaczyć przekrój jamy ustnej, natomiast badanie przez dentystę umożliwia osobiste sprawdzenie stanu zębów chorego. Na podstawie informacji pozyskanych poprzez diagnostykę opracowujemy i uzgadniamy z pacjentem plan leczenia kanałowego pod mikroskopem, po czym wprowadzamy go w życie.

Pomoc w leczeniu miazgi zęba

Nasza zlokalizowana w Jarocinie klinika stomatologiczna podejmuje się nawet najbardziej skomplikowanych stanów chorobowych wymagających długotrwałej terapii i kilkukrotnych wizyt na fotelu dentystycznym u specjalistów od endodoncji. Celem wszystkich naszych działań obejmujących leczenie kanałowe pod mikroskopem, które są nakierowane na potrzeby i wymagania klienta, jest przywrócenie chorych zębów do pełnego zdrowia. Staramy się, żeby pacjent mógł je zachować.

Pozostajemy do dyspozycji bez względu na przyczynę zapalania miazgi. Niezależnie od tego, czy chodzi o niewyleczoną próchnicę, uszkodzenia mechaniczne, czy jakiekolwiek inne czynniki, nasi dentyści służą pomocą. Efektem kanałowego leczenia pod mikroskopem może być przywrócenie zębom bezbolesnego, normalnego funkcjonowania i właśnie do tego dążymy zawsze, gdy podejmujemy się zabiegów.

Do przeprowadzenia terapii konieczny jest zaawansowany sprzęt, który służy do penetracji miazgi w bardzo dużym przybliżeniu i tym samym pozwala na precyzyjne działania w głęboko położonych strukturach. Najważniejszym zadaniem stojącym przed stomatologiem realizującym leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem jest ich dokładne oczyszczenie z zalegających czynników chorobotwórczych. Dopiero wówczas można wypełnić je odpowiednim materiałem, zamknąć kanał i uznać struktury za odbudowane.

Spodziewane efekty leczenia kanałowego zębów pod mikroskopem

Prawidłowo wykonana endodoncja ma na celu usunięcie źródła bólu. Po zakończeniu zabiegu pacjent powinien móc normalnie przeżuwać, mówić i ruszać szczęką – odbudowane tkanki na co dzień są odczuwane w bardzo podobny sposób jak naturalne. Aby sprawdzić uzyskane rezultaty, robimy zdjęcie obrazowe, na podstawie którego możemy stwierdzić, czy leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w naszej klinice w Jarocinie zostało przeprowadzone zgodnie ze standardami i przyniosło oczekiwane rezultaty.

Jak długo trwa terapia? Odpowiedź zależy przede wszystkim od stopnia rozwoju procesów chorobotwórczych. Jeżeli zapalanie miazgi znajduje się w zaawansowanym stadium i wymaga dotarcia do wielu kanałów, konieczne mogą być nawet wielokrotne zabiegi, przy czym każdy z nich zajmuje ok. 60-120 min. Leczenie kanałowe zębów może się wydłużyć w razie wystąpienia nieprzewidzianych komplikacji, jednak fakt, że odbywa się pod mikroskopem, znacząco usprawnia i zwiększa precyzję podejmowanych czynności.

Diagnostyka i leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem

Zabiegi endodontyczne wykonane zgodnie z aktualnymi standardami stomatologicznymi mogą zapewnić długotrwałe efekty, które utrzymują się nawet przez kilkanaście lat, bez potrzeby przeprowadzania jakichkolwiek dodatkowych działań. Odpowiednio odbudowane przy użyciu trwałych materiałów zęby dzięki leczeniu kanałowemu pod mikroskopem mogą przestać wywoływać dolegliwości bólowe, pozwalając ponownie na normalne jedzenie, mówienie i poruszanie szczęką.

W naszej klinice zlokalizowanej w Jarocinie przykładamy wagę zarówno do przeprowadzenia wszystkich prac w maksymalnie precyzyjny i zgodny z najnowszymi standardami stomatologicznymi sposób, jak i do atmosfery współpracy. Robimy wszystko, żeby pacjent czuł się u nas komfortowo, dlatego dokładnie opisujemy kolejne etapy leczenia kanałowego zębów pod mikroskopem i odpowiadamy na wszelkie pytania oraz wątpliwości. Osoby, które chcą zgłosić się na zabieg, mogą to zrobić osobiście w naszej siedzibie, telefonicznie, e-mailowo lub za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie.