Jedną ze specjalizacji, którymi zajmuje się nasza klinika zlokalizowana w Jarocinie, jest chirurgia stomatologiczna. Dentyści wykształceni i doświadczeni w tym zakresie służą pacjentom poszukującym wsparcia w zabiegach polegających m.in. na wycinaniu, nacinaniu i usuwania zębów oraz innych struktur jamy ustnej. Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na naszych chirurgach, gdy wykonujemy czynności z tej dziedziny, dlatego zawsze przeprowadzamy je z zastosowaniem odpowiednio dobranego sprzętu i nowoczesnych procedur odpowiadających współczesnym standardom leczenia.

Chirurgia stomatologiczna w Jarocinie

Naszym celem jest świadczenie usług nakierowanych na potrzeby i komfort pacjenta. Mamy świadomość, że zadania wykonywane przez chirurga stomatologa mogą wzbudzać dyskomfort, a nawet strach u osób, które mają zasiąść na fotelu dentystycznym, dlatego staramy się stworzyć przyjazne i serdeczne warunki współpracy. Wszelkie decyzje dokładnie wyjaśniamy i konsultujemy z pacjentem, który przed ich zastosowaniem musi wyrazić na nie zgodę. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości każdy pracujący w Exacto Clinic w Jarocinie dentystachirurg w przystępny i zrozumiały sposób przedstawia wyjaśnienia.

Ponieważ mamy do dyspozycji nowoczesny i kompletny sprzęt przeznaczony do chirurgii stomatologicznej, a nasz personel jest wykwalifikowany w tym zakresie, możemy zaproponować zabiegi przy maksymalnie ograniczonej inwazyjności i przy użyciu odpowiednich dawek środków znieczulających. W ten sposób obniżamy lub całkowicie likwidujemy uczucie bólu podczas czynności przeprowadzanych przez chirurga dentystę.

Zakres usług chirurgii stomatologicznej

Proponujemy szeroki zakres usług z tej specjalizacji, które omawiamy poniżej.

Diagnostyka obrazowa

Podstawą do podejmowania jakichkolwiek czynności przez stomatologa chirurga jest diagnostyka. Dentyści w naszej klinice posługują się w tym celu technologią obrazową – wykorzystujemy aparaturę do zdjęć rentgenowskich oraz tomografy komputerowe, które służą do precyzyjnej analizy stanu uzębienia. Na bazie informacji pozyskanych dzięki fotografiom możliwe staje się opracowanie optymalnego planu leczenia obejmującego zabiegi z chirurgii stomatologicznej. Ten rodzaj diagnostyki używamy także z myślą o kontroli wyników podejmowanych czynności.

Ekstrakcja zębów

Jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych przez dentystęchirurga wyspecjalizowanego w tym zakresie jest ekstrakcja zębów. Pozostajemy do dyspozycji pacjentów, którzy wyczerpali wszelkie drogi leczenia i jedynym sposobem na pozbycie się chorego czy zepsutego uzębienia jest właśnie jego trwałe usunięcie. W miarę możliwości robimy to w sposób bezbolesny, sięgając po dobrane w odpowiednich dawkach środki znieczulające. Każdy chirurg stomatolog pracujący w naszej klinice w Jarocinie wie, w jakich ilościach i jakie preparaty stosować, aby zadbać o komfort pacjenta. Podejmujemy się ekstrakcji zębów niezależnie od stanu, w jakim się znajdują oraz przyczyny, dla której ten zabieg powinien zostać wykonany.

Usuwanie zębów mądrości

Ósemki, popularnie zwane zębami mądrości, nierzadko rozwijają się w sposób nieprawidłowy. Bywa, że szczęka jest zbyt mała, żeby je pomieścić, co może prowadzić do dolegliwości bólowych, stanów zapalnych, a nawet wad zgryzu. Aby uniknąć takiego niebezpieczeństwa, chirurgia stomatologiczna, której podejmujemy się w naszych gabinetach, obejmuje usuwanie ósemek.

Resekcja wierzchołka korzenia zęba

Innym zabiegiem wykonywanym przez dentystówchirurgów z Exacto Clinic jest resekcja wierzchołka korzenia zęba. Polega ona na usunięciu tej struktury, oczyszczeniu przyległych obszarów z bakterii chorobotwórczych i zapaleń tkankowych, a następnie wypełnieniu odpowiednim materiałem. Przeprowadza się ją w sytuacji, gdy leczenie endodontyczne jest niemożliwe. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a po jego zakończeniu ewentualne dolegliwości bólowe mogą się utrzymać przez parę dób, po czym trwale znikają.

Plastyka połączeń

W ramach usług chirurgii stomatologicznej dentyści pracujący w naszej klinice w Jarocinie pomagają pacjentom, którzy chcą zlecić plastykę zatoki szczękowej. Konieczność jej przeprowadzenia może się pojawić w efekcie zaawansowanych stanów chorobotwórczych czy urazów mechanicznych doprowadzających do dysfunkcji tych struktur. Niezależnie od stopnia skomplikowania i rodzaju dolegliwości nasi stomatolodzy dobierają indywidualnie metody, narzędzia i techniki leczenia, których celem jest przywrócenie prawidłowej pracy połączeń szczękowych.

Nacinanie ropni

Zadaniem wyspecjalizowanych w chirurgii dentystów jest też usuwanie stanów zapalnych i ropni zlokalizowanych w jamie ustnej. Tego rodzaj problem świadczy o przedostaniu się bakterii do zagrożonych struktur, co oznacza konieczność usunięcia źródła problemu i pozbycia się substancji zalegającej w ropniu. Chirurg-stomatolog wykonujący zabieg najpierw nacinana powstałą zmianę, a następnie opatruje ją w taki sposób, aby zgromadzona ropa mogła w bezpieczny sposób się odsączyć i umożliwić tkankom powrót do zdrowia.

W razie pytań lub zainteresowania jednym z zabiegów, w których specjalizują się stomatolodzy chirurdzy, nasza klinika czeka na kontakt z Państwa strony.