Piękny i zdrowy uśmiech w każdym wieku jest głównym celem, z myślą o którym przyjmujemy pacjentów na konsultacje i zabiegi do gabinetów stomatologicznych Exacto Clinic w Jarocinie. Nasi dentyści i stomatolodzy są po to, żeby ułatwić Państwu utrzymanie optymalnego stanu jamy ustnej i uzębienia przez całe życie. Służymy pomocą m.in. w profilaktyce, leczeniu, protetyce i implantologii zębowej – pozostajemy do dyspozycji niezależnie od tego, czy chodzi o wykonanie regularnego przeglądu albo podstawowych czynności profilaktycznych, czy zaawansowanych operacji chirurgicznych obejmujących wycięcie chorych struktur twarzoczaszki.

Szeroki zakres usług stomatologicznych

Mamy doświadczenie, a zarazem dysponujemy wyposażeniem, które pozwala nam podejmować się najróżniejszych zabiegów z wielu dziedzin stomatologii. Nasi dentyści i stomatolodzy prowadzą konsultacje stomatologiczne dotyczące leczenia próchnicy u najmłodszych pacjentów, jak i wszczepienia implantu u osób starszych. Niezależnie od specyfiki i rodzaju czynności dążymy do tego, żeby stworzyć serdeczną atmosferę współpracy. Przykładamy dużą wagę do profesjonalnej obsługi i przyjaznego podejścia do pacjentów, a także do higienicznych warunków w gabinetach.

Każdy stomatolog zatrudniony w naszym centrum stomatologicznym w Jarocinie dysponuje wymaganymi uprawnieniami do wykonywania swojej specjalizacji. Szeroki zakres kompetencji wraz z rozbudowanym oprzyrządowaniem pozwala świadczyć naszym dentystom różnorodne zabiegi i konsultacje stomatologiczne. Ponieważ stosowany w gabinetach sprzęt spełnia współczesne wymagania jakościowe oraz te związane z bezpieczeństwem, znacząco ułatwia efektywne diagnozowanie i leczenie.

Gabinet stomatologiczny w Jarocinie

Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny. Na podstawie szczegółowego wywiadu i pogłębionych badań oraz zdjęć diagnostycznych nasi stomatolodzy poszukują źródeł problemów z uzębieniem i jamą ustną, a następnie dobierają metody, techniki i narzędzia lecznicze ściśle pod kątem danej osoby. Wszystkie podejmowane działania, konsultacje i czynności są poparte precyzyjnymi wyjaśnieniami, a na każde pytanie dentysta, który prowadzi w Jarocinie gabinet stomatologiczny w klinice Exacto, szczegółowo odpowiada pacjentowi.

Czym dokładnie zajmuje się stomatologia? Jej zainteresowanie obejmuje czynności diagnostyczne, profilaktykę i leczenie chorób oraz dolegliwości jamy ustnej. Poza samymi zębami dentysta stomatolog zajmuje się zatem również innymi strukturami w obrębie twarzoczaszki, np. dziąsłami, kośćmi czy stawami. Celem specjalistów przyjmujących w naszych gabinetach stomatologicznych na konsultacje jest prowadzenie pacjenta w taki sposób, aby przeciwdziałać istniejącym problemem zdrowotnym i zapobiegać ich rozwojowi w przyszłości.

Specjalizacje naszej kliniki

Podstawowym sposobem na utrzymanie zdrowia i estetyki uśmiechu jest regularna konsultacja stomatologiczna, którą w Jarocinie wykonują dentyści stomatolodzy z kliniki Exacto. W ramach odbywających się co kilka miesięcy przeglądów dokładnie analizujemy stan uzębienia, a w razie znalezienia jakichkolwiek nieprawidłowości podejmujemy działania zaradcze. Pielęgnacja jamy ustnej w naszych gabinetach obejmuje także zabiegi higienizacji i wybielania, których celem jest usuwanie zanieczyszczeń i zabezpieczenie przed oddziaływanie drobnoustrojów.

Zespół naszej kliniki zlokalizowanej w Jarocinie tworzy także stomatolog, którego specjalizacją jest ortodoncja. Odpowiada on za diagnostykę, planowanie i wdrażanie leczenia zorientowanego na usunięcie wad zgryzu. Kluczowym aspektem w tym przypadku jest dobór przez dentystę odpowiedniego aparatu nazębnego, który zarówno pasuje do specyfiki danej dolegliwości stomatologicznej, jak i indywidualnych potrzeb oraz możliwości pacjenta. W ramach konsultacji proponujemy szeroki wybór różnego rodzaju aparatów w rozmaitych cenach.

Posiadamy wyposażenie, które umożliwia podejmowanie się zabiegów endodontycznych. W naszych gabinetach stomatologów dysponujemy mikroskopem przeznaczonym do głębokiej penetracji struktur zęba, co ułatwia precyzyjne znalezienie źródła dolegliwości, usunięcie go i wprowadzenie wypełnienia. W sytuacji, gdy zapalenie miazgi przechodzi w zaawansowane stadium, właśnie endodoncja bywa jedynym sposobem na uniknięcie konieczności wyrwania zęba. Dentyści z naszych gabinetów stomatologicznych znajdujących się w Jarocinie wiedzą, na czym polega stomatologia w tym zakresie, dlatego możemy podejmować się leczenia kanałowego pod mikroskopem i konsultacji w tym zakresie.

Z myślą o osobach, które chcą odbudować uzębienie, proponujemy wszczepianie implantów i wykonywanie stomatologicznych zabiegów protetycznych. W zależności od wymagań i możliwości pacjenta dentyści stomatolodzy dobierają rozwiązania, które zostały skonstruowane z myślą o trwałości i praktyczności zastosowania oraz estetyce. Na każdym etapie projektujemy, wykonujemy i dobieramy uzupełnienia w porozumieniu z klientem.

Konsultacje i zabiegi w naszych gabinetach mogą dotyczyć także chirurgii. Gdy pojawia się konieczność usunięcia zęba lub innych struktur jamy ustnej, stomatolog o tej specjalizacji pozostaje do dyspozycji w klinice Exacto. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby – zapraszamy do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań dotyczących usług świadczonych przez naszych dentystów. Rejestracji na konsultacje można dokonać osobiście w naszej klinice stomatologicznej, telefonicznie lub za pośrednictwem formularza znajdującego się w sekcji „kontakt”.