Z roku na rok zwiększa się grupa pacjentów zainteresowanych swoim wyglądem i zdrowiem jamy ustnej. Coraz więcej osób interesuje się też poprawą estetyki uśmiechu. Dla tych z Państwa, którzy poszukują profesjonalnego miejsca oferującego kompleksowe usługi stomatologiczne na terenie Poznania, stworzyliśmy gabinet Exacto. W poniższym wpisie przybliżamy, czym dokładnie się zajmujemy, a także, z jakich technologii korzystamy w swojej codziennej pracy. Podpowiadamy też, w jaki sposób przeprowadzamy leczenie, dopasowując je do potrzeb Pacjentów. Zapraszamy do lektury!

Tworzymy piękne uśmiechy na miarę XXI wieku

W naszym nowoczesnym gabinecie stomatologicznym zapewniamy Pacjentom specjalistyczną opiekę implantologiczną. Eliminujemy ubytki w uzębieniu i odtwarzamy braki zębowe spowodowane próchnicą lub urazem mechanicznym. Poza wszczepianiem pojedynczych implantów specjalizujemy się w uzupełnianiu braku wszystkich zębów w szczęce lub w żuchwie, dzięki czemu mogą Państwo odzyskać piękny uśmiech nawet w ciągu jednego dnia. Cała procedura jest projektowana cyfrowo, a implanty, które dobiera dobry lekarz stomatolog, są wszczepiane z zastosowaniem nowatorskich szablonów chirurgicznych 3D oraz modeli drukowanych.

Leczenie ortodontyczne na wysokim poziomie

Wśród kompleksowych usług stomatologicznych, które możemy Państwu zaproponować, znajduje się też leczenie ortodontyczne. Zajmujemy się korygowaniem wad zgryzu oraz prostowaniem zębów, przywracając naszym Pacjentom pewność siebie i atrakcyjny wygląd. Dzięki prawidłowemu ustawieniu uzębienia poprawia się dykcja, artykulacja oraz jakość przeżuwania pokarmów. U niektórych osób zanikają też dokuczliwe bóle głowy i szumy uszne spowodowane przez dysfunkcje w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

W naszym gabinecie dentysta i ortodonta z wieloletnim doświadczeniem opracują dla Państwa indywidualny plan postępowania ortodontycznego. Terapia planowana jest zawsze w sposób odpowiedni dla Pacjenta, przy uwzględnieniu jego wieku, wady zgryzu oraz osobistych preferencji. Poza aparatami oferujemy leczenie za pomocą innowacyjnych, niewidocznych nakładek na zęby Clear Aligner, które pozwalają wyleczyć wadę i osiągnąć wymarzony uśmiech.

Nowoczesna stomatologia estetyczna i wybielanie zębów

Exacto to profesjonalny gabinet stomatologiczny (https://www.exactoclinic.pl/), w którym mogą Państwo również skorzystać z szerokiej gamy usług z zakresu stomatologii estetycznej. Nasi lekarze zajmują się poprawą wyglądu uzębienia oraz twarzy, stawiając na profesjonalne podejście oraz nowoczesne technologie. Podczas jednej wizyty w klinice mogą Państwo uzyskać śnieżnobiały uśmiech, dokonać okresowego przeglądu uzębienia lub poddać się dokładnemu czyszczeniu zębów w celu przeciwdziałania rozwojowi próchnicy i chorób dziąseł. Przebieg leczenia stomatolog każdorazowo ustala indywidualnie, by każdy z pacjentów mógł cieszyć się pięknym, zdrowym i lśniącym uśmiechem przez wiele długich lat.

Co jeszcze możemy zaoferować naszym pacjentom?

Ważną specjalnością gabinetu stomatologicznego Exacto jest też stomatologia zachowawcza. W jej ramach zajmujemy się przede wszystkim profilaktyką zmian próchnicowych oraz leczeniem ubytków w uzębieniu. Najważniejszym celem tego działu stomatologii jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się próchnicy – choroby wywoływanej przez bakterie, która prowadzi do uszkodzenia struktur w tkankach zębowych. Niektórym jej rodzajom można skutecznie zapobiegać, wdrażając właściwe nawyki pielęgnacyjne oraz pamiętając o regularnym sprawdzaniu stanu zębów.

 Przykładowe zabiegi, jakie wykonuje dentysta w Poznaniu z zakresu stomatologii zachowawczej to:

Dzięki wykorzystaniu mikroskopu w swojej codziennej pracy jesteśmy w stanie zapewnić Państwu jeszcze większą dokładność podczas diagnostyki, projektowania wypełnień oraz przeprowadzanych zabiegów. Ta nowoczesna metoda gwarantuje też pacjentom wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo.

Dlaczego warto zadbać o zdrowy i piękny uśmiech?

W Exacto od ponad ośmiu lat umiejętnie łączymy ze sobą fachową wiedzę kliniczną z wieloletnim doświadczeniem oraz profesjonalnym podejściem do Pacjentów. Każdego traktujemy indywidualnie, a leczenie staramy się zawsze dopasować do konkretnych potrzeb oraz możliwego budżetu Klienta. Nasze kliniki zlokalizowane w Poznaniu oraz w Jarocinie są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu możemy Państwu zaoferować kompleksowe usługi stomatologiczne na wysokim poziomie. Zawód stomatologa traktujemy jako powołanie i pasję, dlatego zgłaszając się do nas, można liczyć na rozwiązania dopasowane do oczekiwań.