Chirurg Stomatolog w Poznaniu

Właściwe dbanie o higienę uzębienia pozwala uniknąć wielu kłopotów – nie tylko związanych ze zdrowiem zębów, ale i natury estetycznej. Przy nieprawidłowościach – gromadzi się na nich płytka nazębna, a ta z kolei prowadzi do powstawania kamienia nazębnego. Co zrobić w sytuacji, gdy już się on pojawi? Jakie są sposoby na to, by z nim walczyć? O tym przekonacie się Państwo, czytając poniższy artykuł. Zachęcamy do lektury!

chirurgia stomatologiczna poznań

Specjalizacja: chirurg dentysta

 

 

Jeśli wydaje Ci się, że każdy dentysta zajmuje się tym samym, jesteś w błędzie. Stomatologia jest dziedziną medycyny i ma swoje podspecjalizacje. Chirurg stomatolog w Poznaniu może wykonywać swój zawód, ponieważ ma przygotowanie ogólnochirurgiczne. Podejmuje się leczenia operacyjnego w jamie ustnej. Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu potrafi sprawnie posługiwać się narzędziami i wie, jak reagować w różnych sytuacjach. Pacjenci mogą korzystać z bezpiecznej interwencji chirurgicznej i mają pewność, że zostanie ona przeprowadzona w sposób zgodny z najwyższymi standardami medycyny.

 

 

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

 

 

Pacjenci zgłaszają się do gabinetów dentystycznych z różnymi problemami. Obecnie nawet w skomplikowanych przypadkach mogą liczyć na skuteczną pomoc. W ostatnich dziesięcioleciach technologia rozwinęła się tak bardzo, że zabiegi mikrochirurgiczne wykonywane są szybko i w komfortowych dla pacjenta warunkach. Nowoczesny gabinet wyposażony jest w profesjonalne oświetlenie i mikroskopy umożliwiające precyzyjną pracę.

 

 

Z wykorzystaniem innowacyjnych sprzętów chirurg dentysta może:

 

 

  • bezboleśnie usuwać zęby,
  • dokonywać ekstrakcji zębów złamanych lub niewyrżniętych,
  • przeprowadzać resekcję wierzchołka korzenia,
  • odbudować wyrostek okołozębowy,
  • podejmować się plastyki połączeń w zatoce szczękowej.

 

 

Zanim jednak dojdzie do zabiegu, przeprowadza się diagnostykę.

 

 

Pacjent w gabinecie dentystycznym

 

 

Jak przygotować się do wizyty u chirurga stomatologa? Na początek wystarczy się zarejestrować. Konieczny jest przegląd jamy ustnej i zrobienie zdjęcia, które ukaże jej stan. Każdy pacjent może też wcześniej zapoznać się z cennikiem usług.

 

 

Gdy specjalista zdiagnozuje problem, zaproponuje adekwatne leczenie. Personel gabinetu dentystycznego działa według najwyższych standardów medycyny. W związku z tym chętnie i cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania, a także wyjaśnia, jaki jest cel zabiegu oraz oczekiwane efekty. Jeśli pacjent wyrazi zgodę na interwencję, zostanie umówiony na dogodny dla niego termin.

 

 

Znieczulenie i komfort pacjenta

 

 

Nie musisz obawiać się bólu związanego z zabiegami chirurgicznymi. Chirurg dentysta w Poznaniu posługuje się nowoczesnymi metodami znieczulenia. Dzięki nim pacjent może uniknąć dolegliwości bólowych i czuć się komfortowo. Warto pamiętać, że znieczulenie przysługuje każdemu pacjentowi i nie trzeba za nie dodatkowo płacić. Wciąż masz wątpliwości? Obejrzyj galerię zdjęć przed i po interwencji dentysty. Poprawa stanu zębów bardzo mocno wpływa na wygląd i samopoczucie. W większości przypadków nie chodzi jednak o samą estetykę, a o zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta. Stany zapalne w jamie ustnej mogą prowadzić do zakażeń i chorób pogarszających stan całego organizmu.

 

 

Profilaktyka

 

 

Jeśli chcesz zadbać o swoje zęby, utrzymuj je w czystości. Czasami jednak codzienne mycie nie wystarczy. Przez picie kawy, herbaty i wina lub palenie papierosów na szkliwie pojawiają się nieestetyczne osady. Usuwa się je poprzez specjalistyczne zabiegi higienizacyjne. Zalegające na zębach naloty osłabiają szkliwo, więc powinno się usuwać je regularnie. Gdy profilaktyka już nie pomaga i z jakiegoś powodu pojawiły się braki w uzębieniu, pacjenci mogą zdecydować się implanty. Wyglądają one bardzo naturalnie, gdyż zostają dopasowane do wyglądu naturalnych zębów klienta.

 

 

Chirurgia stomatologiczna dla każdego

 

 

Wizyta u stomatologa może przebiegać spokojnie i komfortowo. Chirurg dentysta dysponuje nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu może wykonywać zabiegi w skali mikro. Wybierając się do specjalisty, zdiagnozujesz swoje problemy z jamą ustną. Zadbaj o swe zdrowie i ładny uśmiech! W razie pytań możesz się z nami skontaktować. Opowiemy więcej o interesujących Cię zabiegach.