Milczańska 48B, POZNAŃ

Wrocławska 51, JAROCIN

Chirurg stomatolog w Poznaniu

Chcesz zadbać o swoje zęby? Sprawdź, jak rozwinęła się chirurgia stomatologiczna w Poznaniu. Nowoczesne technologie sprawiają, że chirurg stomatolog może podjąć się nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów. Wyjaśniamy, jak wyglądają przeprowadzane przez niego zabiegi i dlaczego nie trzeba obawiać się bólu. Poznaj najnowsze standardy medycyny i zadbaj o zdrowie swojej jamy ustnej.

Specjalizacja: chirurg dentysta

Jeśli wydaje Ci się, że każdy dentysta zajmuje się tym samym, jesteś w błędzie. Stomatologia jest dziedziną medycyny i ma swoje podspecjalizacje. Chirurg stomatolog w Poznaniu może wykonywać swój zawód, ponieważ ma przygotowanie ogólnochirurgiczne. Podejmuje się leczenia operacyjnego w jamie ustnej. Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu potrafi sprawnie posługiwać się narzędziami i wie, jak reagować w różnych sytuacjach. Pacjenci mogą korzystać z bezpiecznej interwencji chirurgicznej i mają pewność, że zostanie ona przeprowadzona w sposób zgodny z najwyższymi standardami medycyny.

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Pacjenci zgłaszają się do gabinetów dentystycznych z różnymi problemami. Obecnie nawet w skomplikowanych przypadkach mogą liczyć na skuteczną pomoc. W ostatnich dziesięcioleciach technologia rozwinęła się tak bardzo, że zabiegi mikrochirurgiczne wykonywane są szybko i w komfortowych dla pacjenta warunkach. Nowoczesny gabinet wyposażony jest w profesjonalne oświetlenie i mikroskopy umożliwiające precyzyjną pracę.

Z wykorzystaniem innowacyjnych sprzętów chirurg dentysta może:

  • bezboleśnie usuwać zęby,
  • dokonywać ekstrakcji zębów złamanych lub niewyrżniętych,
  • przeprowadzać resekcję wierzchołka korzenia,
  • odbudować wyrostek okołozębowy,
  • podejmować się plastyki połączeń w zatoce szczękowej.

Zanim jednak dojdzie do zabiegu, przeprowadza się diagnostykę.

Pacjent w gabinecie dentystycznym

Jak przygotować się do wizyty u chirurga stomatologa? Na początek wystarczy się zarejestrować. Konieczny jest przegląd jamy ustnej i zrobienie zdjęcia, które ukaże jej stan. Każdy pacjent może też wcześniej zapoznać się z cennikiem usług.

Gdy specjalista zdiagnozuje problem, zaproponuje adekwatne leczenie. Personel gabinetu dentystycznego działa według najwyższych standardów medycyny. W związku z tym chętnie i cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania, a także wyjaśnia, jaki jest cel zabiegu oraz oczekiwane efekty. Jeśli pacjent wyrazi zgodę na interwencję, zostanie umówiony na dogodny dla niego termin.

Znieczulenie i komfort pacjenta

Nie musisz obawiać się bólu związanego z zabiegami chirurgicznymi. Chirurg dentysta w Poznaniu posługuje się nowoczesnymi metodami znieczulenia. Dzięki nim pacjent może uniknąć dolegliwości bólowych i czuć się komfortowo. Warto pamiętać, że znieczulenie przysługuje każdemu pacjentowi i nie trzeba za nie dodatkowo płacić. Wciąż masz wątpliwości? Obejrzyj galerię zdjęć przed i po interwencji dentysty. Poprawa stanu zębów bardzo mocno wpływa na wygląd i samopoczucie. W większości przypadków nie chodzi jednak o samą estetykę, a o zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta. Stany zapalne w jamie ustnej mogą prowadzić do zakażeń i chorób pogarszających stan całego organizmu.

Profilaktyka

Jeśli chcesz zadbać o swoje zęby, utrzymuj je w czystości. Czasami jednak codzienne mycie nie wystarczy. Przez picie kawy, herbaty i wina lub palenie papierosów na szkliwie pojawiają się nieestetyczne osady. Usuwa się je poprzez specjalistyczne zabiegi higienizacyjne. Zalegające na zębach naloty osłabiają szkliwo, więc powinno się usuwać je regularnie. Gdy profilaktyka już nie pomaga i z jakiegoś powodu pojawiły się braki w uzębieniu, pacjenci mogą zdecydować się implanty. Wyglądają one bardzo naturalnie, gdyż zostają dopasowane do wyglądu naturalnych zębów klienta.

Chirurgia stomatologiczna dla każdego

Wizyta u stomatologa może przebiegać spokojnie i komfortowo. Chirurg dentysta dysponuje nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu może wykonywać zabiegi w skali mikro. Wybierając się do specjalisty, zdiagnozujesz swoje problemy z jamą ustną. Zadbaj o swe zdrowie i ładny uśmiech! W razie pytań możesz się z nami skontaktować. Opowiemy więcej o interesujących Cię zabiegach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *